Sosyal medya'da takip edin!
X

Haber

Mimarlar ve 3d tasarımcılar için dijital pazaryeri; 3DMaxWorld

Güncelleme:

Tarih:

Türkiye’de bir ilk olarak mimarlar ve 3d tasarımcılar ile paralel disiplinlerden kullanıcılara yönelik dijital pazar yeri girişimi olan 3dMaxWorld açıldı!

Bu haberimizde 3D Model paylaşımı, tasarım fikirleri ve ilham kaynağı olarak değerlendirilebilecek yüzde yüz yerli bir web girişiminden bahsedeceğiz.

3D Max World adıyla 3d dünyasına giriş yapan platformda çeşitli üyelik modelleri üzerinden siteye kaydolarak kendi modellerinizi paylaşabilir, üstelik tüm dünyaya pazarlayarak ek gelir sağlayabilirsiniz.

Freelance çalışanlara yönelik yeni ve mutlaka denenmesi gereken bir platform olduğunun da altını çizmekte fayda var.3DMaxWorld.com ‘un geliştiricileri projeyle ilgili amaçlarını aşağıdaki şekilde açıklıyor;

Amacımız yetenekli ve tecrübeli freelance çalışanların yaptığı çalışmaları sergileyerek alıcıyla buluşturmak ve bunu yaparken para kazandırmak.

Üstelik benzer girişimlerden hazır script kullanılmadan geliştirilmesi, üyelik planları ve üyelerin satışlarından oldukça düşük komisyon oranları ile ayrılıyor.

Ayrıca 3D Max World, 3dsky.org gibi yabancı ve bilindik pek çok rakiplerine nazaran çok daha cazip avantajları kullanıcılarına sunuyor.

3D Tasarımlarınızı online pazarda satışa çıkarmaya ne dersiniz?

Yüzlerce ücretsiz 3d model indirebileceğiniz, Türkiye ve Dünya’dan onlarca tasarımcının hazırladığı 3d modelleme örnekleri ile 3d model kütüphanenizi gerçek bir dijital hazineye çevirebilirsiniz.Tüm bunları yaparken tasarımlarınızı da satarak para kazanabilirsiniz.

O halde şimdi biraz da 3D Max World ‘teki işleyişten bahsedelim.

Kullanıcılar yüklediği modellerin fiyatlarını yine kendileri belirliyor.Fiyatlar adil bir fiyatlandırma politikası ile 1.99 Dolar ila 9.99 Dolar arasında seçilebiliyor.Yüklenen modellerin moderatörler tarafından onaylanması sonucunda ürün vitrinde sergileniyor.Bu arada hatırlatmakta fayda var, ücretli bir model yüklemeniz için 10 adet ücretsiz model yüklemeniz gerekiyor.Ürün çeşitliliği ve fikirlerin paylaşımı noktasında bu da oldukça önemli.

Çok önemli bir nokta da, siteye kayıt olurken eğer satış yapacaksanız, şirket veya kişisel üyelik kısmından üye olarak vergi konusunu siteye yükleyebiliyorsunuz.Ayrıca müşteri memnuniyeti kapsamında eğer yüklenen ürün, resimden veya modelin altında yer alan açıklamalardan farklı ise iade ederek paranızı geri alabiliyorsunuz.

Yukarıda 3DMaxWorld için hazırlanan tanıtım filmini izlemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Ürünlerin detay sayfasında model hakkında bilgilerin bulunduğu bir açıklama kısmı yer alırken , daha önce indirilen, satılan ya da favorilerinize eklediğiniz ürünlerin de hesabınızdan istediğiniz zaman ulaşılabilir olduğunu da belirtmekte yarar var.

3D Max World`de yer alan gold üyelere özel tüm ürünlere erişim hakkı ve özel galeri kısmı için 3 aylık 29.99 dolar, 6 aylık 49.99 ve 12 aylık 89.99 dolarlık ücreti ödemeniz gerekiyor.

Mimarlık teknolojileri, tasarım trendleri ve sektörel yenilikleri kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin.Bu muhteşem siteye üye olmak için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz; 3dmaxworld.com’a üye olun!

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Sahte mimar ve mühendis için 257 yıllık rekor hapis cezası verildi!

Güncelleme:

Tarih:

Sahte mühendis Amerika’da yakayı ele verdi.ABD yasalarının en katı kuralları bu alanda uygulamasına ilginç bir örnek olarak 257 yıl ile tarihe geçti.

Sahte mühendis ve mimar diplomasıyla hizmet verdikleri gerekçesiyle 2 kişiye istenilen ceza daha önce eşi benzeri görülmeyen türden oldu.

Amerika’da Beyaz Yakalı Suçlarla Mücadele Şubesi Başsavcısı Jeffrey Stodel tarafından yürütülen soruşturmada daha çok kişinin canı yanacak gibi duruyor.Öyle ki bir çiftlik bank vakası gibi olay saadet zincirine de dönüşebilecek kapasitede..

Los Angeles Bölge Savcılığı’nın paylaştığı bildiride; 7 yıldır sahte diplomayla hizmet verdiği öğrenilen Rodriguez bir mühendislik yazarıydı ve Gutierrez Palos Verdes Engineering‘de mimari bir tasarımcıydı. Ne Rodriguez, ne de Gutierrez, lisanslı mimarlar ya da inşaat mühendisleri değildi. açıklamasını yaptı.

7 Yıldır sahte diplomayla hizmet veriyorlardı

Müfettişler, Güney Kaliforniya’da 50’den fazla şehirde sahtecilik meydana geldiği iddia edilen 700’den fazla konut ve ticari mülkün bulunduğunu tahmin ediyor..

Ücretli olarak mahkum edilmezlerse, Rodriguez devlet hapishanesinde 152 yıla kadar hapis cezasıyla yüz yüze kalırken, Gutierrez ise hapishanede 105 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Sahte mimar vakası Amerika’da ilk değil!

Geçtiğimiz yıl sahte mimarlık diplomasıyla hizmet veren Paul J. Newman New York polisi tarafından kıskıvrak yakalanmıştı. Saratoga İlçe Mahkemesince 7 yıl hapis cezasına çarptırılan uyanık aynı zamanda 115.000 dolarlık para cezasıyla karşı karşıya kalmıştı.

Proje bedellerinin ve mühendislikmimarlık hizmetlerinin fiyatları ABD koşullarında düşünüldüğünde 7 yılda ne büyük vurgun yaptıklarını siz düşünün? 🙂

Kaynak: http://da.lacounty.gov/media/news/two-charged-forgery-grand-theft-engineering-fraud-case

Devamını oku

Dünya

700 Yıllık kum taşı mağarasını eve dönüştüren adam!

Güncelleme:

Tarih:

İlginç ev tasarımı haberlerinden bir başka ilginç örnekle sizlerleyiz.Bu defa İngiltere’den 700 yıllık kumtaşı mağarasını eve dönüştüren adamı anlatacağız.

İlginç ev tasarımı konusu için Mimarlık belki de sınır tanımayanların kendine güzel yollar bulabileceği keşfe açık bir bilim dalıdır.

İşte bunun en güzel örneklerinden biri olarak İngiltere’nin kırsal yerleşim birimlerinden Worcestershire sınırlarında bulunan Wyre Ormanı manzaralı bu kum taşından yapılmış ev verilebilir.

İlginç ev tasarımı konusunda 65 metrekarelik bir mağara

Geçtiğimiz yıl tam anlamıyla iyileştirme çalışmlarını tamamlayan Angelo Mastropietro, tutku dolu eforunun karşılığını tarih kokan bu ilginç ev tasarımı ile tamamlamayı başarmış.

Yaklaşık 40 kilometre uzunluğundaki safari parkı, yürüyüş parkurları ve muhteşem doğa manzarasına eşlik eden wifi ağı, espresso makinesi ve özelleştirilmiş bir dekorasyon örneği sunuluyor.

İşi ticarete dökmüş, gecelik 250 dolar (kişi başı) ödemeniz gerekecek. Rockhouse Retreat adıyla hizmet veren konaklama turizmine katkı sağlayacak bu ilginç ev tasarımı hakkında sizin düşünceleriniz ne?

Duvarlarındaki doğallık ve masif duyguları tarif etmek imkansıza yakın olsa gerek..

Devamını oku