Sosyal medya'da takip edin!
X

İç Mimari

Londra’lı iç mimarlık firması kompakt tasarımın dibine vurmuş

Güncelleme:

Tarih:

Londra merkezli iç mimarlık ve dekorasyon firması russian for fish architect başarılı bir kurguya imza atarak dinamik bir konsept oluşturmuş.

Mimaride bir konsept yakalamak, konsepti geliştirmekten ve hatta uygulamaktan daha kolaydır.Bu her zaman profesyoneller için tartışılmaz bir gerçek olarak yerini alacaktır.

Londra’lı mimarlık ofisi Russian for fish son tasarımlarıyla büyüleyici bir konsepte imza atmayı başarmış gibi görünüyor.

Tasarımda kompakt elementler ve dinamik renk tercihleri elegan bir tavırın baskın bir habercisi niteliğinde.Mekanın kendi iç senaryosu üzerinde yorucu bir değişikliğe gitmeksizin , özellikle dolap kapaklarını gizleme hamlesi ile mutfağı renk patlaması dışında öne çıkarmayan bir kullanım sunulmuş.

Zemin ve tavanda ağırlığı duvarlara yansıtan karakterler tercih edilmesi moderniteyi de bir hayli artırmış.Aksesuarların azlığı dikkat çekici sadelik konusunda baskın bir unsur olmuş.Lakin minimalist öğelerin ve tonlamalardaki vurguların fazla monoton sayılabilecek düzlüklere yol açmasının önüne pek geçilememiş gibi duruyor.

Yine de sıradışı bir tasarım çizgisi ve anlayışı sayesinde dimdik ayakta duran bir konsept ortaya çıkmış.

Kulpsuz dolap kapakları derzlerinden ayırt edilebilecek bir kurguyla kullanıcılara servis edilmiş.

Oturma bölümünün hemen arkasındaki parlak cilalı mermer tamamlayıcılık rolünü başarıyla üstlenmiş olacak ki, oturma takımının yalın duruşu daha fazla ihtişam kazanmış.

Tasarıma ve konsepte dair düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin 🙂

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç Mimari

Kengo Kuma bu tasarımında büyülü yağmur ormanlarından esinlenmiş

Güncelleme:

Tarih:

Ünlü mimar Kengo Kuma İtalyan çanta ve ayakkabı tedarikçisi Valextra’nın milan mağazasında tasarım için yağmur ormanlarından ilham almış.

İç mekan tasarımı ve mimarlık üzerine ilham almak olayına odaklandığımız geçtiğimiz hafta içerisinde mimarlar ve iç mimarlar için ilham kaynağı olabilecek odakları değerlendirmiştik.

Bu defa haberimize konu olan olay hepsinden farklı olarak büyülü yağmur ormanlarından esinlenerek tasarlanan Milan’daki İtalyan çanta tedarikçisi Valextra’nın mağazası oldu.

Kengo Kuma gibi tüm tasarımcılar farklı alanlarda üretim yapmayı seviyor

Ünlü mimar fütüristik çizgileri ve Dünya mimarlık mirasına kayıt edilebilecek eserlere imza atmayı başarmış sıradışı bir tasarımcı.Ünlü mimarlar bildiğiniz üzere dönem dönem farklı konseptlerde ve ürün gruplarında da tasarımlar yapabiliyor.

Örneğin ünlü mimarlardan ayakkabı tasarımları haberimizde görüleceği üzere dikkat çekmek ve belki de en önemlisi farkındalık yaratmak bakımından bu gibi şeylere şahit olabiliyoruz.

Tasarımlara uzman gözüyle baktığımızda, ilkbahar – yaz kreasyonunu en iyi hissettiren yeniden doğuş konseptinin de hakim olduğunu söylemek mümkün.

Tasarım hakkında ne düşünüyor sunuz? Kengo kuma’yı seviyor musunuz?

 

Devamını oku

İç Mimari

Kalabalık ortamlar için sessiz ve güvenli çalışma pod’ları tasarlandı

Güncelleme:

Tarih:

Jabbrrbox Adı verilen özel tasarım pod’ları kullanarak tele-konferans, yazışma ya da özel telefon görüşmelerinizi izole bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mimarlık tabanlı yenilikçi teknolojileri de sizlerle mimarihaber.net üzerinden paylaşmaya devam ediyoruz.Bu defa gizliliğe ve konsantrasyona önem verenler için oldukça faydalı bir girişimden bahsedeceğiz.

Tasarımcısının anlatışından çoğunlukla havaalanları için planlandığı belirtilse de, esasında açık hava etkinliklerinde, pazaryerleri ve benzeri fuar gibi çok fazla insanın bir arada bulunduğu ama çok önemli bir görüşmeniz veya üzerinde yoğunlaşarak çalışmanız gereken kısa bir işiniz varsa bu buluş tam size göre.

Andrew Southern tarafından tasarlanan ve Jabbrrbox adı verilen bu çalışma pod’ları sizlere yüksek konsantrasyon ile çalışma olanağı tanıyacak.

Henüz seri üretiminin yapıldığı bilgisine ulaşamadığımız tasarım insanları yoğunlaşmaya davet ediyor.

Tasarımıyla farklı seçenekleri sunuyor

Pilot bölge ve deneme versiyonu olarak test amacıyla New York La Guardia Havalimanında konuşlandırılan podlar, kullanıcısıyla etkileşime giren tasarımlar kategorisinde değerlendirilebilir.

Çünkü sesli ve akıllı asistanı ile içerde geçireceğiniz süreyi konforlu bir hale getirmek için sizleri tam bir yapay zeka maratonuna dahil ediyor.

Ve bence en etkileyici özelliklerinden biri süper yalıtımlı olması.Yani içeride çalışmasını sürdüren kişinin ne konuştuğu, telekonferans aracılığıyla neler yaptığı dışarıdan geçen veya bakan biri için anlamak mümkün değil.

Girişime dair bazı şüpheli yaklaşımlar

Güvenlik endişeleri ilk etapta insanı şüphelendiren bir olgu diyebiliriz.Yani güç ünitesindeki olası bir azalma veya problem neticesinde kiralayarak içerisine giren bir insanın hayatını kaybettiğini düşünsenize..

Ya da konuşmalarınızı, mesaj trafiğinizi bunlar gibi özel bilgilerinizi depoladığını vs..

Neyse biz kötü düşünmeyelim.Tasarımın başarısına gölge düşürmemek adına benzer fikirleri paylaşacağımızı da buradan belirtelim.

Tasarıma dair siz ne düşünüyor sunuz?.Böyle bir pod’un içerisinde çalışmalarınızı yapar mıydınız?.Ya da yarım saat için 100 TL gibi bir rakamı öder miydiniz?

Devamını oku