Sosyal medya'da takip edin!
X

Dünya

Londra’da 2026 yılına kadar tamamlanacak mega yapılar

Güncelleme:

Tarih:

Şehirlerin gelişen teknoloji ve inşaat teknikleri ile gökdelenler arasında kayboluşuna şahitlik etmekten başka çaremiz olmayabiliyor.

Ancak günümüzün dijital aktivistleri konuyla ilgili heyecan dolu çalışmalar yaparak, geleceğimizin daha iyi olabilmesi adına bizlere güzel mesajlar içeren çalışmaları sunmasıyla bilikte uyanışımız / duyarlılığımız bir nebze de olsa artıyor.

Mashable.com tarafından paylaşılan haberde Londra ile ilgili bir takım görsellere yer verilirken henüz inşaatı devam eden ve projesi onaylanıp inşaat için bekleyen mega yapılardan bahsedilmiş.

Henüz inşaatı devam eden bazı Londra gökdelenleri şu şekilde özetlenmiş;

52 Lime Caddesi (Biçeni) / KPF

 • 206 metre yüksekliğinde (36 katlı)
 • İnşaat halinde

100 Bishopsgate / Morrison + Arney Fender Katsalidis Mimarlık

 • 181 metre yüksekliğinde (37 katlı)
 • İnşaat halinde

6-8 Bishopsgate / 150 Leadenhall Caddesi / WilkinsonEyre

 • 185 metre yüksekliğinde (50 katlı)
 • İnşaat halinde

Mary Axe / Foggo Associates 

 • 164,3 metre yüksekliğinde (21 katlı)
 • İnşaat halinde

150 Bishopsgate / PLP Mimarlık

 • 294,94 metre yüksekliğinde (62 katlı)
 • İnşaat halinde

120 Fenchurch Caddesi / Eric Parry Mimarlar

 • 85 metre yüksekliğinde (15 katlı)
 • İnşaat halinde

80 Fenchurch Street / TP Bennett

 • 78 metre yüksekliğinde (14 katlı)
 • İnşaat halinde

Henüz inşaatı proje aşamasında olup onaylanan projeler;

2-3 Finsbury Bulvarı (Broadgate) / Arup Associates

 • 168.4 metre boyunda (32 katlı)
 • Onaylanmış, Başlamadı – halen S106’ya tabidir Onay

40 Leadenhall Street / MAKE Mimarlar

 • 170 metre boyunda (34 katlı)
 • Onaylanmış, Başlamadı

130 Fenchurch Caddesi / Farshid Musavi Mimarisi

 • 105 metre boyunda (17 katlı)
 • Onaylanmış, Başlamadı

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Sahte mimar ve mühendis için 257 yıllık rekor hapis cezası verildi!

Güncelleme:

Tarih:

Sahte mühendis Amerika’da yakayı ele verdi.ABD yasalarının en katı kuralları bu alanda uygulamasına ilginç bir örnek olarak 257 yıl ile tarihe geçti.

Sahte mühendis ve mimar diplomasıyla hizmet verdikleri gerekçesiyle 2 kişiye istenilen ceza daha önce eşi benzeri görülmeyen türden oldu.

Amerika’da Beyaz Yakalı Suçlarla Mücadele Şubesi Başsavcısı Jeffrey Stodel tarafından yürütülen soruşturmada daha çok kişinin canı yanacak gibi duruyor.Öyle ki bir çiftlik bank vakası gibi olay saadet zincirine de dönüşebilecek kapasitede..

Los Angeles Bölge Savcılığı’nın paylaştığı bildiride; 7 yıldır sahte diplomayla hizmet verdiği öğrenilen Rodriguez bir mühendislik yazarıydı ve Gutierrez Palos Verdes Engineering‘de mimari bir tasarımcıydı. Ne Rodriguez, ne de Gutierrez, lisanslı mimarlar ya da inşaat mühendisleri değildi. açıklamasını yaptı.

7 Yıldır sahte diplomayla hizmet veriyorlardı

Müfettişler, Güney Kaliforniya’da 50’den fazla şehirde sahtecilik meydana geldiği iddia edilen 700’den fazla konut ve ticari mülkün bulunduğunu tahmin ediyor..

Ücretli olarak mahkum edilmezlerse, Rodriguez devlet hapishanesinde 152 yıla kadar hapis cezasıyla yüz yüze kalırken, Gutierrez ise hapishanede 105 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Sahte mimar vakası Amerika’da ilk değil!

Geçtiğimiz yıl sahte mimarlık diplomasıyla hizmet veren Paul J. Newman New York polisi tarafından kıskıvrak yakalanmıştı. Saratoga İlçe Mahkemesince 7 yıl hapis cezasına çarptırılan uyanık aynı zamanda 115.000 dolarlık para cezasıyla karşı karşıya kalmıştı.

Proje bedellerinin ve mühendislikmimarlık hizmetlerinin fiyatları ABD koşullarında düşünüldüğünde 7 yılda ne büyük vurgun yaptıklarını siz düşünün? 🙂

Kaynak: http://da.lacounty.gov/media/news/two-charged-forgery-grand-theft-engineering-fraud-case

Devamını oku

Dünya

700 Yıllık kum taşı mağarasını eve dönüştüren adam!

Güncelleme:

Tarih:

İlginç ev tasarımı haberlerinden bir başka ilginç örnekle sizlerleyiz.Bu defa İngiltere’den 700 yıllık kumtaşı mağarasını eve dönüştüren adamı anlatacağız.

İlginç ev tasarımı konusu için Mimarlık belki de sınır tanımayanların kendine güzel yollar bulabileceği keşfe açık bir bilim dalıdır.

İşte bunun en güzel örneklerinden biri olarak İngiltere’nin kırsal yerleşim birimlerinden Worcestershire sınırlarında bulunan Wyre Ormanı manzaralı bu kum taşından yapılmış ev verilebilir.

İlginç ev tasarımı konusunda 65 metrekarelik bir mağara

Geçtiğimiz yıl tam anlamıyla iyileştirme çalışmlarını tamamlayan Angelo Mastropietro, tutku dolu eforunun karşılığını tarih kokan bu ilginç ev tasarımı ile tamamlamayı başarmış.

Yaklaşık 40 kilometre uzunluğundaki safari parkı, yürüyüş parkurları ve muhteşem doğa manzarasına eşlik eden wifi ağı, espresso makinesi ve özelleştirilmiş bir dekorasyon örneği sunuluyor.

İşi ticarete dökmüş, gecelik 250 dolar (kişi başı) ödemeniz gerekecek. Rockhouse Retreat adıyla hizmet veren konaklama turizmine katkı sağlayacak bu ilginç ev tasarımı hakkında sizin düşünceleriniz ne?

Duvarlarındaki doğallık ve masif duyguları tarif etmek imkansıza yakın olsa gerek..

Devamını oku