Sosyal medya'da takip edin!
X

Makale

Yüzlerce ücretsiz ahşap detayı modellemesi bu sitede!

Güncelleme:

Tarih:

Yüzlerce ücretsiz ahşap uygulama detayının ve modellemesinin yer aldığı bir web sitesini sizlerle paylaştık.Detaylar haberimizin devamında..

Ahşap, yapısal mimari elemanlar içerisinde önemli bir konumda olup gerek işlenebilirliği ve gerekse de sürdürülebilirliği bakımından yüzyıllardır temel yapı taşlarından biri olmuştur.Görünen o ki olmaya da devam edecektir.

Ahşap kullanımını teşvik etmek, ulusal ve uluslararası uygulama birliği sağlamak dünya kaynaklarını verimli kullanmak adına bu haberimizde Concepción Üniversitesi akademisyenlerince geliştirilen bir web sitesinden bahsedeceğiz.

Ücretsiz, hatta çoğu bölümü için üyelik bile gerektirmeyen web sitesinde yüzlerce mimari detay çizimi yer almakta.

Ahşap yapılar ve ahşap yapı elemanlarıyla diğer yapı elementlerinin birleşimleri, montajı gibi konuları içeren teknik uygulama detaylarına ulaşabileceğiniz bir platform geliştirilmiş.

Dünya’nın ilk ahşap detay katalogu web sitesi

Şimdilik Türkçe dil desteği olmasa da geliştiricileri Dünya çapında teknik analiz portalı veya yapı katalogu oluşturmak için çalıştıklarını ifade ediyor.

Yüzlerce ahşap detayının, 3d modellerinin ve uygulama görsellerinin paylaşıldığı web sitesini ziyaret etmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz;

http://www.polomadera.cl/catalogo3d/

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Teknoloji

Yüzlerce mimarlık ve dekorasyon dergisini ücretsiz indirin

Güncelleme:

Tarih:

Mimarlık ve dekorasyon dergileri gündemi takip etmek, trendleri yakalamak ve yeni şeylerden haberdar olabilmeniz adına son derece faydalı yayın araçlarıdır.

Türkiye’de saygın mimarlık dergileri ve tasarım yayınları mevcut.Bunları tek tek satın almaya kalksanız ortalama fiyatı 15 TL’den hesap ettiğinizde 5 tanesi 75 lira eder. Türk Telekom‘un müşterilerine özel olarak sunduğu e-dergi uygulaması sayesinde hiçbirine para ödemeden akıllı cihazınızdan bu dergilere ulaşabileceksiniz.

Ancak bazı ufak koşullar bulunmakta..

Mimarlık ve dekorasyon dergileri tek bir mobil uygulamada

E-dergi uygulamasından hiçbir ücret ödemeden faydalanmanızın tek yolu Türk Telekom Müşterisi olmak.Ya da aylık 13.95 TL’lik fiyatı gözden çıkarmanız. Sadece mimarlık ve dekorasyon dergileri de yok. Moda, sağlık ve spor gibi farklı kategorilerden yayınlara da ücretsiz ulaşabiliyorsunuz.

Şimdi uygulamayı indirerek kendi dijital dergiliğinizi oluşturmak için Google Play Store ya da AppStore üzerinden uygulamayı indirerek hemen kayıt oluşturabilirsiniz.

İlave ve son bir not olarak dergileri indirmek için internet kotanızdan harcamıyorsunuz.

Devamını oku

Teknoloji

Mimari yönetmelikleri takip edebileceğiniz mobil uygulama; UpCodes

Güncelleme:

Tarih:

Mimarlar için mobil uygulama önerisinde bulunacağımız bu yazıda Garrett ve Scott Reynolds tarafından hayata geçirilen yönetmelik takip uygulamasından bahsedeceğim. Yönetmelikleri takip etmek ve hangi değişikliklerin yapıldığını, yürürlükteki maddelerden hangilerin mülga (kaldırıldığını) takip ederek sürekli sistem üzerinden güncelleyen bir mobil uygulama’dan söz edeceğim.

UpCodes uygulaması biri mimar, diğeri yazılımcı iki kardeş tarafından hayata geçirilen son derece faydalı bir mobil app fikri. Mimarlar için son derece faydalı mobil uygulama örneklerini mimarlıkla ilgili ücretsiz mobil uygulamalar yazımızda da 9 maddede paylaşmıştık.

Bu defa Reynolds kardeşlerin hayata geçirdikleri mobil uygulama projesi için belediyeler, yönetmelikler ve ilgili yapı kanunları tek bir uygulamada elinizin altına geliyor.

Mimarlar için mobil uygulama; yönetmelik takibi

mimarlar icin yonetmelik mobil uygulamasi

Yönetmelik sürekli değişip güncellenebiliyor. Bildiğiniz üzere Başbakanlık mevzuat sitesi üzerinden sadece mimari – yapı ve inşaat süreçlerine yönelik onlarca yasa bulunmakta. Bunların takibi ve genelgeler, yönetmelik ile ilgili görüş yazısı gibi farklılıkları sizin için takip ederek parmaklarınızın ucuna sunan bir yazılım ile kullanmak mümkün oluyor.

Mimar olan Scott Reynolds Honk Kong, New York gibi yerlerde aktif piyasa deneyimine sahip bir mimar ve böyle bir uygulamanın projeci mimarlara yönelik oldukça iş görebilecek bir uygulama ile çözülebileceğini düşünerek yazılımcı olan kardeşiyle bu uygulama işine girişmiş.

Bu mimarlar için mobil uygulama fikrini deneyimlemek ya da benzerini kendi ülkemizdeki mimarlara sunmak gibi çılgın sayılabilecek yeni bir uygulama geliştirmek noktasında ilham almak için https://up.codes/ sitesi üzerinden uygulamaya ulaşabilirsiniz. Ücretsiz kullanımın da bulunduğu bu mobil uygulamada aylık 40 dolardan başlayan farklı özellikleri barındıran paketlerin de bulunduğunu belirtelim.

 

Devamını oku
ReklamReklam