Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

İngiliz sanatçı grafik tasarım ile mimarlığı bir araya getirdi

Güncelleme:

Tarih:

İngiliz tasarımcı Emily Forgot, grafik tasarımı mimarlık ile birleştiren kreatif bir çalışmaya imza attı.

Geometrik ve minimalist formların yer yer sürreal yorumunu gördüğümüz bu koleksiyon eğlenceli sanat nesnelerinden çok daha fazlası olduğunu ortaya koyuyor.

Emily bu koleksiyonu ‘iç mekanlar ve mimari; gerçek olanı hatırlanan ama kesinlikle hayal gücü isteyen..’ olarak yorumluyor.

Geometrinin mimarlık ve iç mekan kurgusuna olan etkisinin de yansıtıldığı koleksiyon, postmodern mimari üslup göndermelerinde de bulunuyor.

Bağlam olarak eski tarihli atıfları içerdiği de rahatlıkla görülebilir.

Asimetrinin de mimarlık ve iç mimarlık için önemli tasarım metası olduğunu ben şahsen kendi adıma çıkarıyorum bu çalışmaları incelediğimde.

Renk tonlamaları, müthiş bir rezonans yakalamış.Tasarımlardaki illüzyon denemelerinin de tadında bırakıldığını söylemeden geçmeyelim.

Grafik tasarım konusuna olan merakınızı (varsa 🙂 ) bir nebze de olsa gidermeye çalıştık. Grafik tasarım ile mimarlık ve iç mimarlığı bir araya getiren bu koleksiyon hakkında sizin düşünceleriniz ne?.

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler sanat

Mimarlıktan esinlenerek tasarlanmış 24 modern elbise tasarımı

Güncelleme:

Tarih:

Mimarlıktan esinlenerek tasarlanmış elbise tasarımları Dünya’nın önde gelen moda tasarımcılarının tasarlarken ilham aldıkları yapılar haberimizde..

Pierre Balmain ve Gianfranco Ferré gibi moda devleri ikon niteliğindeki eserlerinde mimariden ilham alarak yeni koleksiyonlar oluşturabiliyor.

Mimarlıktan esinlenerek hazırlanmış elbiseler renkleri, şekilleri ve dokularıyla da oldukça dikkat çekici.Binalardaki kıvrımlar bazen bir dalga hareketi ya da fiyonk tarzında olabilirken, elbiselerde bu hareketlerin şık tavırları da birbirleriyle oldukça benzeşen türden.

Mimarlar çoğunlukla siyah giyen, ve geneli birbirine benzeyen tavırlarda olmalarına karşın birbirinden bu denli ayrışabilen tasarımların sıra dışı ahenk içerisinde benzeşmeleri sizce bir tesadüf mü?

Mimariden ya da binaların formlarından esinlenerek tasarlanmış bu elbiseler hakkında ne düşünüyor sunuz?

Resimlerin üzerine tıklayarak geniş galeri formatında inceleyebilirsiniz.

Devamını oku

Popüler sanat

Gezdiği her sokaktaki 3600 apartman penceresini bir araya getirdi

Güncelleme:

Tarih:

Mimaride fotoğrafçılık sanatı için apartman penceresini baz alan sanatçı, gezdiği her sokaktaki ilgi çekici olanları topladı.Toplam 3600 adet apartman resimlerdeki gibi kolajla bir araya getirildi.

Sivil mimari örnekleri belki amatör ruhla en iyiyi bulma tutkusundan yola çıkılarak yapılmış olsa da bazen profesyonel örneklerin bile önüne geçebiliyor.

Amatör mimari fotoğrafçı Andre Vicente Goncalves  son bir kaç yılını bu tatlı fotoğrafları çekmek için harcamış diyebiliriz.Hatta bazı zamanlar kız arkadaşıyla bu resimleri çekmek için buluştuğu bile haberde yer alan bir başka detay olarak dikkat çekiyor.

Barselona ve Çin’e gitmek istiyor

Nytimes’ta yer alan haberde mimari fotoğrafçılık adına sivil mimari örneklerinden pencereleri öne çıkaran bu çalışma belki de başarılı bir kolaj örneği sergilemesi bakımından da başarılı.

Sanatçı Barselona, ​​Rusya ve Çin’de de bu örnekleri artırmak istediğini ifade etti.

Ayrıca bu bilgilere ilave olarak sanatçı’nın instagram hesabını da takip etmenizi tavsiye ederim.En yeni fotoğraflarını önce burada paylaşıyor.

Galeri modunda incelemek için resimlere tıklayabilirsiniz.

Devamını oku