Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Sıradan nesnelerin sıradışı yansımaları çizilirse ne olur?

Güncelleme:

Tarih:

Sıradan nesnelerin sıradışı yansımaları şeklinde tariflenebilecek bir popüler sanat uygulamasından harika örnekleri sizlerle paylaştık.

Kreatif sanat üretimlerine odaklanan Belçika asıllı film yapımcısı ve illüstratör Vincent Bal, son koleksiyonuyla oldukça ilginç bir kreasyon oluşturdu.

Gündelik nesnelerin sıradışı yansımaları adı verilen çalışmaların karikatürize edilmiş yer yer soyut ve yer yer dışa vurumcu bir anlatım diliyle yansıtıldığı dikkat çekiyor.

Grafik ve sanat ağırlıklı çalışmaların çok fazla sattığı popüler dijital pazar yeri uygulaması etsy üzerinde bir de market açan Vincent, çalışmalarını bu şekilde pazarlamayı tercih ediyor.

Sanatçının mağazasını ziyaret etmek için şu bağlantıyı izleyebilirsiniz.

Bazen bir oyuncak ördek, bazen araç içi şarj aparatı bazen de bir dal veya bir yaprak parçasını kullanarak sanata dönüştürmek konusunda enteresan bir girişim olduğunu söyleyebiliriz.

Popüler sanat uygulamaları ve benzer örnekleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Görsel manipülasyon sanatındaki gibi soğuk etki olmadığını söyleyebiliriz.

Bir çam kozalağı ya da bir mezgit tohumu ile gölge oyunlarını kullanarak resimleştirmiş.

Çalışmanın ana fikri hakkında sizin düşünceleriniz ne? Aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

 

 

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler sanat

Mimarlıktan esinlenerek tasarlanmış 24 modern elbise tasarımı

Güncelleme:

Tarih:

Mimarlıktan esinlenerek tasarlanmış elbise tasarımları Dünya’nın önde gelen moda tasarımcılarının tasarlarken ilham aldıkları yapılar haberimizde..

Pierre Balmain ve Gianfranco Ferré gibi moda devleri ikon niteliğindeki eserlerinde mimariden ilham alarak yeni koleksiyonlar oluşturabiliyor.

Mimarlıktan esinlenerek hazırlanmış elbiseler renkleri, şekilleri ve dokularıyla da oldukça dikkat çekici.Binalardaki kıvrımlar bazen bir dalga hareketi ya da fiyonk tarzında olabilirken, elbiselerde bu hareketlerin şık tavırları da birbirleriyle oldukça benzeşen türden.

Mimarlar çoğunlukla siyah giyen, ve geneli birbirine benzeyen tavırlarda olmalarına karşın birbirinden bu denli ayrışabilen tasarımların sıra dışı ahenk içerisinde benzeşmeleri sizce bir tesadüf mü?

Mimariden ya da binaların formlarından esinlenerek tasarlanmış bu elbiseler hakkında ne düşünüyor sunuz?

Resimlerin üzerine tıklayarak geniş galeri formatında inceleyebilirsiniz.

Devamını oku

Popüler sanat

Gezdiği her sokaktaki 3600 apartman penceresini bir araya getirdi

Güncelleme:

Tarih:

Mimaride fotoğrafçılık sanatı için apartman penceresini baz alan sanatçı, gezdiği her sokaktaki ilgi çekici olanları topladı.Toplam 3600 adet apartman resimlerdeki gibi kolajla bir araya getirildi.

Sivil mimari örnekleri belki amatör ruhla en iyiyi bulma tutkusundan yola çıkılarak yapılmış olsa da bazen profesyonel örneklerin bile önüne geçebiliyor.

Amatör mimari fotoğrafçı Andre Vicente Goncalves  son bir kaç yılını bu tatlı fotoğrafları çekmek için harcamış diyebiliriz.Hatta bazı zamanlar kız arkadaşıyla bu resimleri çekmek için buluştuğu bile haberde yer alan bir başka detay olarak dikkat çekiyor.

Barselona ve Çin’e gitmek istiyor

Nytimes’ta yer alan haberde mimari fotoğrafçılık adına sivil mimari örneklerinden pencereleri öne çıkaran bu çalışma belki de başarılı bir kolaj örneği sergilemesi bakımından da başarılı.

Sanatçı Barselona, ​​Rusya ve Çin’de de bu örnekleri artırmak istediğini ifade etti.

Ayrıca bu bilgilere ilave olarak sanatçı’nın instagram hesabını da takip etmenizi tavsiye ederim.En yeni fotoğraflarını önce burada paylaşıyor.

Galeri modunda incelemek için resimlere tıklayabilirsiniz.

Devamını oku