Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Bu takıların tasarımında ilham kaynağı olarak su tercih edildi

Güncelleme:

Tarih:

Takı tasarımında ilham kaynağı olarak su öğesinin tercih edilmesi doğallık ve zerafetin bir timsali olabilmesi bakımından oldukça ironik.

Tasarımda ilham almak pek çok tasarımcının her zaman ihtiyaç duyduğu şeylerin başında gelmektedir.Tasarımlarda ilham alınabilecek pek çok olgu bulunmaktadır.

Ünlü sanatçı ve ressam Pablo Picasso bu konuda tasarımların ilham kaynağı olarak doğayı görmemiz gerektiğine ışık tutan pek çok söz söylemiştir.

Tasarımda ilham kaynağı olarak su , üretimde 3B yazıcı kullanılmış

Tasarımcılar için esinlenmek bir arı için bal üretiminde farklı farklı çiçeklerin güzelliklerinden faydalanmaya benzer.

İsrailli takı ve mücevher tasarımcısı Dana Bloom, en son koleksiyonu için ilham kaynağı olarak su öğesini almış.

Tasarımları gerek dijital gerekse de eskizler üzerinden işleyen Bloom, koleksiyonunu oluştururken 3 boyutlu yazıcılardan faydalanmış.

Sanatçı flow collection adını verdiği parçaların hareketleri için de damla hareketlerinden esinlenmiş.

İlham kaynağı olarak su öğesinin alınmasını nasıl buldunuz? İlham alırken bir tasarımcıysanız nelere dikkat eder siniz? Ya da tasarım ürün alırken ilham kaynağına dikkat eder misiniz?

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Popüler sanat

Alman sanatçı apartmanlardan esinlenerek guguklu saat tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Duvar saati tasarımları klasik ve alışılageldik modellerden oluşmakta.. Pek çok alışveriş sitesinde de hep birbirinin aynısı ürünler dikkatinizi çekmiştir. İşte bu haberde paylaşacağımız duvar saatleri guguklu modelleri için son derece ilham verici.

Almanya merkezli multi disipliner sanatçı Guido Zimmermann Almanların ikonik guguklu saatini yeniden yorumladı. Günlerini alan bu ilginç dekoratif ürünleri tasarlarken kent yaşamının alışılageldik yüzleri olan apartmanları dramatize eden bir tavır ile sembolize etmeyi tercih etmiş.

Frankurt görsel sanatlar akademisi mezunu sanatçının bu ürünleri pazarlamak gibi bir gayesi yok. Geliştirdiği dekoratif ürünlerin geniş sanatsal tasarımlarla dolu portfolyosunda önemli bir yere sahip olması ve insanlar tarafından beğenilmesi onun için en büyük kazanç.

Zimmermann, Brutalist mimar Ernő Goldfinger ve Bauhaus ekolünün önemli isimlerinden Marcel Breuer‘in bilindik eserlerini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Apartmanlardan ilham alarak tasarlanan duvar saati tasarımları

Cuckoo Blocks adını verdiği bu ilginç guguklu duvar saatlerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Yakın çekim fotoğraflara dikkatli baktığınızda apartmanların kavlayan boyaları, pütürlü yüzeyleri ve pencerelerden içerinin görünmesi hissiyatı son derece hassas uğraşılar neticesinde tamamlanmış.

Hatta uydu antenleri, perdeler klasik apartman girişleri de ürünlerde işlenmiş. Duvar saati tasarımları konusuna ilgi duyanlar ve dekorasyon meraklıları için böylesine sıra dışı ürünleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Tasarımlar hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Devamını oku

Popüler sanat

Bunu da yaptılar; Legolarla Dünya’nın en büyük kiraz ağacı!

Güncelleme:

Tarih:

Legolarla ağaç yaptılar.. Japonlar farklı sanat alanlarında ürettikleri kreatif üretimler ile son zamanlarda fazlaca gündeme geldiler. İşte onlardan biri daha..

Japon sanatçılar Legolarla neler yapılabilir? Lego kullanarak yapılabilecekler, legolarla yapılan ilginç maketler, legolarla ilginç minyatürler kategorisi için legolarla kiraz ağacı yaparak tarihe geçti.

90’lı yılların başından bu yana, legolarla oynayarak büyüyen çocukların zeka gelişimleri ve okul yaşamlarında son derece fark yarattıkları biliniyor.

Legoların sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de ilginç üretimlere malzeme olduğu bir başka gerçek.

legolarla-agac

İşte Japonya’dan Legolarla kiraz ağacı

Japonların farklı uğrak mekanlarına olan ilgisi de dikkat çekici. Japonya Legoland adında tematik bir park inşa ederek bu legolarla kiraz ağacını orada sergiliyor.

DailyNews sitesinin haberine göre tamı tamına 881.470 adet lego parçası kullanılarak yapılan bu ağaç maketi gerçek ölçülerde.. Üstelik yapımı 6500 saatten fazla sürmüş.

 

Devamını oku
ReklamReklam