Sosyal medya'da takip edin!
X

Makale

Akıllı ev teknolojileri için aklınızı başınızdan alacak örnekler

Güncelleme:

Tarih:

Akıllı ev teknolojileri nedir sorusuna yönelik sizler için kapsamlı sayılabilecek bir araştırma hazırladık.Konuyla ilgili detaylar görmek için okumaya devam edin.

Akıllı ev teknolojileri en genel anlamda teknolojik ekipmanlar yardımıyla yaşam alanlarını dijital sistemler üzerinden kontrol ve idare etmenize yarayan donanımlardır.

Evinizi akıllı hale getirmek hayatınızı kolaylaştırma ve pratikleştirmek adına hemen her bütçe için yapılabilecek geçişlerden teşekkül etmekte.

Akıllı cihazlardan kasıt, elbette daha önce tanımladığınız ayarlamaları tek tuş vasıtasıyla kullanmanıza olanak sağlayan aygıtlardır.Evlerin hemen her odası için kullanılabilir olması ve kullanım amacınıza uygun fonksiyonları bulunmakla birlikte pek çok web sitesinden ve teknoloji marketlerden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Akıllı ev teknolojileri için örnekler

Akıllı evler ile günlük hayatınıza normal akışında devam ederken muslukların kontrolünü elinize alabilir, açık unuttuğunuz oda lambalarını evde değilken bile kapayabilir, evinizin iklimlendirme sistemlerini çok uzakta olsanız bile kontrol edebilirsiniz.

Enerji verimliliği, tasarruf, güvenlik , performans, pratiklik gibi çok fazla pozitif yönü bulunan bu teknolojiler, aslında ulaşılması çok ta zor olmayan rakamlara elde edilebilir.

Güvenlik odaklı ev teknolojisi; friday smart lock

Örneğin BIG tasarımı akıllı kapı kilit sistemi ile anahtarlar ve anahtarlıklar gerçek anlamda tarih oluyor..Misafirlerinizi karşılamak zorunda kalmayacak, anahtarı içeride unuttum sözü artık tarih olacak.

Tabi bu teknolojinin çok ucuz bir teknoloji olmadığını da belirtmekte fayda var.

Mutfakları akıllandıracak girişim; Akıllı çöp kutusu

IOS ve ANDROID tabanlı ya da web uygulamaları ile koordine edilebilme kabiliyetine sahip olan akıllı ev teknolojileri, sanki biraz farklı farklı ürünlerin karma kullanımı mümkün olduğunda uygulama kalabalıklığına neden olabilecek gibi duruyor.

Bir çöp kutusu akıllı olsa ne olur? Olmasa ne? Demek özelliklerini anlama konusunda biraz eksik kaldığımız anlamına gelebilir.

Çünkü atıkların ayrıştırılması, belki yeniden dönüşümü ve değerlendirilebilmesi ya da koku probleminin önüne geçebilmesi bakımından akıllı çöp kovaları da gelecekte çok daha fazla görebileceğimiz akıllı ev teknolojisi ekipmanlarından biri olabilir.

Evinizin her noktasını kontrol edebileceğiniz kumanda!

Yukarıda saydığımız teknolojilerin telefonunuzu bir uygulama çöplüğüne dönüştürmesini istemiyorsanız, ya da bahse konu teknolojiler hayatınızı pratikleştireceğine sizi daha fazla yoruyorsa bunun da bir çözümü var.

Tek bir kumanda – cihaz ile evinizin herşeyini kontrol edebilirsiniz.

Duman sızıntısından yangın bildirimine kadar farklı farklı özellikleri bünyesinde barındıran girişim bir fransız mühendislik harikası diyebiliriz.

Evde yetiştirdiğiniz çiçekleri sizden daha iyi düşünen akıllı cihaz!

Yukarıdaki örnekte de bitkinin ihtiyacı olan su, ışık ve hatta nemi sağlayan çiçek standı görülmekte..Bu ürünü kullandığınızda size sadece bitkinin güzelliğini seyretmek kalacak.

Evde bitki yetiştirmeyi seven ancak benim gibi bu konuda yeteneksiz olduğunuza inanıyorsanız tam size göre..

Su içmeniz gerektiğini hatırlatacak, su kalitesini düzenleyecek bir teknoloji;

Gün içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı su içmeyi unutabilir, bu sağlık sorunlarına neden olabilir.İşte bu akıllı su sebili ile su içmeniz gereken miktar telefonunuza bildirim olarak hatırlatılacak.

Akıllı bulaşık makinesiyle çok daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz

Frog design tarafından tasarlanan bu akıllı bulaşık makinesi normallerinden belki 4 kat daha küçük ve tezgah üstü kullanıma müsait.

Bir orta boy 3d yazıcıya benzeyen bu alet, size bir kaç bardak kahve fincanı için elinizi suya değdirmemeniz için kolaylık sağlamakta.

Akıllı ev teknolojileri ve bu teknoloji için bütçeniz doğrultusunda sıradışı yenilikleri evinize almaya hazır mısınız?.Ya da herşeyin bir sınırı olmalı diye mi düşünüyor sunuz?.

Bu arada yukarıda saydıklarımıza ilave olarak bugün Türkiye’de faliyet gösteren çok fazla teknoloji marketi olduğunun da altını çizerek yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğimizi de belirtmek isterim.

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Analiz

Konut Satın Almak Ya da Kiralamak İsteyenler Artık Eşyalı Evlere Yöneliyor

Güncelleme:

Tarih:

Konut alımda ve kiralama da eşyalı olarak talep artıyor…

Konut satın almak ya da kiralamak isteyenler artık evlerinin eşyalı olmasına özen gösteriyor.

Emlak sektöründe kiralamalar ve satın almalar artık yeni nesil yöntemlerle yapılıyor.. Şimdi kiralık konut arayanlar ya da satın almak isteyenler artık eşyalı hazır daireleri tercih ediyor.

eşyalı ev talebi ile ilgili görsel sonucu

 

EKSTRA ZAMAN AYIRMAK İSTEMEYENLERİN TERCİHİ

Ev satın almak veya kiralamak isteyenler evin eşyaları için ekstra bir çalışma yapmak veya mimarlara para harcamak yerine hazır dairelere yöneliyor. Kurumsal müşteriler de yaptıkları işe ve amaca uygun özel tasarımlı daireleri satın almaktan yana tavır sergiliyorlar. Bunun yanı sıra eşyalı ev konusunda talepleri olanlar genellikle üst düzey yöneticiler, profesyonel sporcular, yapımcılar, sanatçılar, konsolosluk görevlileri ve 30-40 yaş aralığındaki bireysel müşteriler oluşuyor.

ÇALIŞMA HAYATI VE EĞİTİM ETKENLER ÖN PLANDA

İnsanlar son zamanlarda dünyanın her yerinde iş, eğitim gibi nedenlerle dolaşım halindeler. Bunu yaparken de çok hızlı şekilde hareket etmek istiyorlar. Eşyalarla duygusal bağ kurup, onları hayatlarında sürekli tutmak istemiyorlar. Bu nedenle de eşyalı evlere talep dünyanın her yerinde artıyor.

Avantajları nedir ?

Kiraların ve eşyaların aşırı pahalı olduğu bu zamanda dairede eşyaların hazır olması büyük bir avantaj. Özellikle yalnız yaşıyorsanız veya öğrenciyseniz eşya masrafına hiç girmeden kiraya çıkarak hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Hele de eve ilk taşınan sizseniz kendi dekore ettiğiniz bir eve taşınmış kadar konforlu hissetmeniz mümkün.

Bunların yanı sıra, İstanbul , Ankara , İzmir gibi büyük şehirlerde stüdyo daireler oldukça yaygındır; mevcut daireler de genelde dardır. Eşyalı bir eve taşındığınızda mevcut eşyalarınızı sığdırma veya oraya uygun eşya alma sıkıntınız da olmaz.

İşiniz veya keyfiniz gereği sık sık taşınıyorsanız da eşyalı ev sizin için oldukça avantajlı olur. Onun sayesinde, nakliye masrafı veya zarar gören eşyalar olmadan yer değiştirmenin rahatlığını yaşarsınız. Bilhassa şehir dışında taşınma durumunda farkı hissedebilirsiniz?

Dezavantajları nedir ?

Eşyalı ev kiralamanın en büyük dezavantajı ev dekorasyonunuzu kendi zevkinize göre yapamamanızdır. Evin içinde bulunan eşyalar genelde kira sözleşmesine yazılır ve evden ayrılırken bu eşyaların yerinde olması beklenir. Dolayısıyla, kafanıza göre eşya ekleyip çıkaramazsınız ve kendi eşyalarınız varsa yerleştirmekte zorlanabilirsiniz.

Devamını oku

Makale

ÇED Raporu Nedir ?

Güncelleme:

Tarih:

ÇED raporu nedir? Örnek ÇED raporu nasıl hazırlanır? ÇED rapuru örneği nasıldır? İşte ÇED raporu değerlendirmeye yönelik sizler için hazırlanmış örnek bir raporu paylaşıyoruz. Çevre toplumun kamusal alanıdır. Bu kamusal alanda yapılacak her türlü müdahalenin belirli araştırmalar ve analizler çerçevesinde yapılması gerekmektedir.Bunun aksi takdirde yapılan müdahaleler toplumun sosyal, fiziksel,ekonomik ve en önemlisi yaşamsal problemlere maruz kalması mümkündür. İşte bu bağlamda sizler için örneğimizi paylaşıyoruz.

Devamını oku
ReklamReklam