Sosyal medya'da takip edin!
X

Makale

Şantiye şefleri için mobil uygulama geliştirildi; Architicket

Güncelleme:

Tarih:

Şantiye şefleri için geliştirilen mobil uygulama sayesinde sahadaki ekipleri sevk ve idare etmek architicket uygulamasıyla çok daha kolay bir hale geliyor.

Yüksek organizasyon ve koordinasyon becerileriyle şantiye şeflerinin işini bir hayli kolaylaştıracak mobil uygulama geliştirildi.

Architicket Türk girişimciler Can KüçükayDamla Sümengen ve Bora Yiğit Şentürk tarafından kurulmuş yeni bir proje olmasıyla da dikkat çekiyor.

Şantiye şefleri konuyla ilgili daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere proje saha koordinasyonu bakımından özellik ve kapsam bakımından büyük yapılarda çeşitli nedenlerden kaynaklı zorlanabilmekte.

Uygulamanın amacı bu zorluğu en basite indirgeyerek inşaatın tam bir ekip motivasyonu havasında geçmesini amaçlıyor.

Verimlilik ve performans değerlendirmesi vadediyor

Kullanıcılarına verimlilikperformans değerlendirmesi, raporlama ve iletişim gibi çözümler sunan inşaat ve yapı yönetim aracı, internet sitesinin yanı sıra mobil uygulamalara da sahip.

Freelancer ve Master düzeyinde iki farklı kullanım seçeneği sunan Architicket, yurtdışındaki örneklerinden farklı olarak kullanıcılarına basit ve anlaşılır arayüz desteği sunuyor.

İnşaat maliyetlerini takip ve detaylı analiz imkanı

Freelancer üyelik tipinin aylık kişi başı 79 TL , Master paketinin fiyatı ise aylık kişi başı 299 TL olduğunu belirtmekte yarar var. Dijital planlar, çoklu proje yönetimi, eksiksiz arşivleme, takım içi iletişim, raporlar, Architicket entegrasyon ve detaylı istatistikler gibi özelliklere sahip oluşuyla da inşaat maliyetlerini yönetmenin bir başka şekli olarak şantiye şefleri için kolaylık sağlayacak.

Architicket nedir? Nasıl çalışır? gibi soruları aşağıdaki video – animasyon üzerinden de izleyebilirsiniz.

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Analiz

Konut Satın Almak Ya da Kiralamak İsteyenler Artık Eşyalı Evlere Yöneliyor

Güncelleme:

Tarih:

Konut alımda ve kiralama da eşyalı olarak talep artıyor…

Konut satın almak ya da kiralamak isteyenler artık evlerinin eşyalı olmasına özen gösteriyor.

Emlak sektöründe kiralamalar ve satın almalar artık yeni nesil yöntemlerle yapılıyor.. Şimdi kiralık konut arayanlar ya da satın almak isteyenler artık eşyalı hazır daireleri tercih ediyor.

eşyalı ev talebi ile ilgili görsel sonucu

 

EKSTRA ZAMAN AYIRMAK İSTEMEYENLERİN TERCİHİ

Ev satın almak veya kiralamak isteyenler evin eşyaları için ekstra bir çalışma yapmak veya mimarlara para harcamak yerine hazır dairelere yöneliyor. Kurumsal müşteriler de yaptıkları işe ve amaca uygun özel tasarımlı daireleri satın almaktan yana tavır sergiliyorlar. Bunun yanı sıra eşyalı ev konusunda talepleri olanlar genellikle üst düzey yöneticiler, profesyonel sporcular, yapımcılar, sanatçılar, konsolosluk görevlileri ve 30-40 yaş aralığındaki bireysel müşteriler oluşuyor.

ÇALIŞMA HAYATI VE EĞİTİM ETKENLER ÖN PLANDA

İnsanlar son zamanlarda dünyanın her yerinde iş, eğitim gibi nedenlerle dolaşım halindeler. Bunu yaparken de çok hızlı şekilde hareket etmek istiyorlar. Eşyalarla duygusal bağ kurup, onları hayatlarında sürekli tutmak istemiyorlar. Bu nedenle de eşyalı evlere talep dünyanın her yerinde artıyor.

Avantajları nedir ?

Kiraların ve eşyaların aşırı pahalı olduğu bu zamanda dairede eşyaların hazır olması büyük bir avantaj. Özellikle yalnız yaşıyorsanız veya öğrenciyseniz eşya masrafına hiç girmeden kiraya çıkarak hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Hele de eve ilk taşınan sizseniz kendi dekore ettiğiniz bir eve taşınmış kadar konforlu hissetmeniz mümkün.

Bunların yanı sıra, İstanbul , Ankara , İzmir gibi büyük şehirlerde stüdyo daireler oldukça yaygındır; mevcut daireler de genelde dardır. Eşyalı bir eve taşındığınızda mevcut eşyalarınızı sığdırma veya oraya uygun eşya alma sıkıntınız da olmaz.

İşiniz veya keyfiniz gereği sık sık taşınıyorsanız da eşyalı ev sizin için oldukça avantajlı olur. Onun sayesinde, nakliye masrafı veya zarar gören eşyalar olmadan yer değiştirmenin rahatlığını yaşarsınız. Bilhassa şehir dışında taşınma durumunda farkı hissedebilirsiniz?

Dezavantajları nedir ?

Eşyalı ev kiralamanın en büyük dezavantajı ev dekorasyonunuzu kendi zevkinize göre yapamamanızdır. Evin içinde bulunan eşyalar genelde kira sözleşmesine yazılır ve evden ayrılırken bu eşyaların yerinde olması beklenir. Dolayısıyla, kafanıza göre eşya ekleyip çıkaramazsınız ve kendi eşyalarınız varsa yerleştirmekte zorlanabilirsiniz.

Devamını oku

Makale

ÇED Raporu Nedir ?

Güncelleme:

Tarih:

ÇED raporu nedir? Örnek ÇED raporu nasıl hazırlanır? ÇED rapuru örneği nasıldır? İşte ÇED raporu değerlendirmeye yönelik sizler için hazırlanmış örnek bir raporu paylaşıyoruz. Çevre toplumun kamusal alanıdır. Bu kamusal alanda yapılacak her türlü müdahalenin belirli araştırmalar ve analizler çerçevesinde yapılması gerekmektedir.Bunun aksi takdirde yapılan müdahaleler toplumun sosyal, fiziksel,ekonomik ve en önemlisi yaşamsal problemlere maruz kalması mümkündür. İşte bu bağlamda sizler için örneğimizi paylaşıyoruz.

Devamını oku
ReklamReklam