Sosyal medya'da takip edin!
X

Etkinlik

Mimari tasarımda yenilikçi yaklaşımlar bu etkinlikte tartışılacak

Güncelleme:

Tarih:

Mimari tasarımda yenilikçi yaklaşımlar temasıyla 6-7 Nisan tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan etkinlik mimarlık dünyasını buluşturuyor.

Mimari tasarımda yenilikçi yaklaşımlar temasıyla bu yıl 2. si düzenlenecek olan Arch+ Design Summit 2018 , mimarlık ve yapı dünyasından çok sayıda profesyoneli bir araya getirecek.

Mimari etkinlik merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan etkinlikte Türk mimarlık dünyasından önemli isimleri bir arada görmek mümkün olacak.

Mimari tasarımda yenilikçi yaklaşımlar teması

Geçtiğimiz yıl da mimarihaber.net’in medya sponsorlarından biri olduğu etkinlik, bu yıl da çok ses getirecek.

6-7 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlik Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak.

Ulusal ve uluslararası pek çok alanda başarılı işlere imza atan mimar ve tasarımcıların paneller, konferanslar ile ziyaretçilere tasarımda yeniliklerin sunulması bekleniyor.

mimari etkinlik merkezi

Öte yandan Türkiye’nin öncü mimarlık firmaları ile network imkânının sağlandığı toplantılar ile yenilikçi ürünler mimar ve içmimarlara tanıtılacak.

Mimarlık, içmimarlık, endüstriyel tasarım öğrencileri ve sektör profesyonelleriyle birlikte yaratıcı atölyeler gerçekleştirilecektir.

Arch+ Design Summit 2018, mimarlığın, içmimarlığın ve tasarımın kapsam ve değerini, uluslararası katılımlı, geniş içerikli bir platformda tartışarak, toplumun bu konudaki farkındalığını arttırmayı amaçlamaktadır.

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Etkinlik

En İyi 5 Mimari Lego Seti

Güncelleme:

Tarih:

Yazar

Bu yazımızda sizler için incelediğimiz Lego mimari setleri paylaşacağız. Bu Lego mimari setler sizin zevk alarak maketini yapacağınız dünyaca ünlü binaları sizler için sunuyoruz. Bu maketler en kolay şekilde yapılabilir ve nasıl yapılacağını gösteren bir kılavuz ile sizlere sunuluyor. Tarihi bir yapıyı da evinize yapabilir modern bir yapıyı da evinizin bir köşesine koyabilirsiniz. Bunun için incelediğimiz bazı Mimari Lego Setleri.

  •  Farnsworth Evi Mimari LEGO Seti

Mimarı : Ludiwg Mies Van der Rohe

Parça Sayısı : 546

Orjinal ev için istediğiniz tüm bilgileri içeren bir kitapçık.

Koleksiyoncular için önemli bir tarihi yapı

  • Villa Savoye Mimari LEGO Seti

Mimarı : Le Corbusier

Doğa ile karışan bir yapı.

Modernist bir yapıdır ve bu sanat eserine hayran kalabilirsiniz.

Orjinal bir kitapçıkla beraber.

  • Burç Halife Mimari LEGO Seti

Mimarı : Adrian Smith

Dünyanın en yüksek binası.

Öğreneceğiniz yaratıcı düşünceli farklı bir yapı

Yüksekliğiyle ihtişamlı bir görünüşe sahip.

  •  Eyfel Kulesi Mimari LEGO Seti

Mimarı : Gustave Eiffel

Parisi ayağınıza getirmek için bu seti alabilirsiniz.

Minyatür eyfel evinize güzel bir hava katacaktır.

321 parçadan oluşmuştur.

 

 

  • Guggenheim Müzesi Mimari LEGO Seti

Mimarı : Frank Gehry

Dekonstruktivizm için evinizde bir yapı bulunmasını stiyorsanız bu tam size göre

740 parçadan oluşmakta

Gerçeğe yakın bir görünüm

 

 

 

Devamını oku

Etkinlik

Kamu Binaları Tasarımı Fikir Yarışması’na başvurular başladı

Güncelleme:

Tarih:

Kamu Binaları Tasarımı Fikir Yarışması ile birlikte yıllardır bu ve diğer mimarlık mecralarından kamu binaları nitelikli mimarlık eserleri olarak kamuya kazandırılsın mantığıyla kamu yapılarını ulusal hatta uluslararası yarışmalarla inşa ettirelim diye sesimizi duyurmaya çalışıyorduk.

Eninde sonunda bu da oldu ve artık İLBANK’ın “Bizim Şehir” projesi kapsamında düzenlenen kamu binalarının ön planda tutulduğu “Kamu Binaları Tasarımı Fikir Yarışması”na başvurular başladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İLBANK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Refik Tuzcuoğlu, “Kamu binaları, bulundukları bölgenin doğal çevresine saygı duyarak, yapılan her türlü müdahalenin ekolojik sonuçları her açıdan dikkate alınarak inşa edilmeli.” dedi.

Yerel mimariye katkı sağlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İLBANK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Refik Tuzcuoğlu, “Kamu Binaları Tasarımı Fikir Yarışması”na ilişkin AA muhabirine bilgi verdi.

Tuzcuoğlu, özgün tasarımlar olması gerektiğine işaret ederek şunları söyledi:

“Teknoloji, tasarım ve mimari alanlarındaki gelişmeler, kamu binalarına da yansımalı ve alışılmışın yerine, tasarlandığı bölgeye uyumlu ve özgün olmalıdır. Bu yarışma ile belediyeler, okullar veya devlet daireleri gibi kamu kurumları için sürdürülebilir bir tasarım politikası geliştirilmesine ve o bölgenin tarihine, doğal yapısına ve yerel mimari anlayışına uygun projeler üretilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

Sosyal ve kültürel ilişkileri modern hayatın gerekliliklerine göre biçimlendirirken yakın çevresi ile ilişkilendirilmiş bir mimari anlayıştan bahsettiğine dikkati çeken Tuzcuoğlu, “Kamu binaları, bulundukları bölgenin doğal çevresine saygı duyarak, yapılan her türlü müdahalenin ekolojik sonuçları her açıdan dikkate alınarak inşa edilmeli. Bütüne baktığımız zaman şehre, şehir kimliğine ve yaşamına olumlu katkı sağlayacak özgün ve kimlikli bir mimari konsept olmalı.” dedi.

Devamını oku
ReklamReklam