Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Fransız moda tasarımcısından mimarlık temalı elbise koleksiyonu

Güncelleme:

Tarih:

Fransız moda ve stil tasarımcısı Sylvie Facon, yeni koleksiyonuyla mimarlık temalı elbise tasarlayarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Mimarlık temalı elbise koleksiyonu ile dikkat çeken kreatif bir üretim gerçekleştiren Sylvie Facon, yaptığı çalışmayla özellikle sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Boredpanda’da paylaşılan habere göre Fransız moda tasarımcısı Sylvie Facon, eski kitap kapaklarından tutun, farklı kumaşlara kadar geniş bir yelpazede oluşturduğu koleksiyonu ile sıra dışı çalışmalara imza attı.

Farklı disiplinleri bir araya getirmesiyle de dikkat çekici

Fransız sanatçının üretimlerine dikkat edildiğinde birbirinden bağımsız tasarım ve zanaat disiplinlerini bir araya getirme başarısını yakaladığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sanatçının eski kitaplardan yaptığı elbiseler de oldukça efektif görünüyor.

Mimarlık temalı elbise koleksiyonu hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Kreatif sanat üretimlerini paylaştığımız yazıları popüler sanat etiketinden ya da sanat kategorisi içerisinden de takip edebilirsiniz.

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler sanat

Mimarlıktan esinlenerek tasarlanmış 24 modern elbise tasarımı

Güncelleme:

Tarih:

Mimarlıktan esinlenerek tasarlanmış elbise tasarımları Dünya’nın önde gelen moda tasarımcılarının tasarlarken ilham aldıkları yapılar haberimizde..

Pierre Balmain ve Gianfranco Ferré gibi moda devleri ikon niteliğindeki eserlerinde mimariden ilham alarak yeni koleksiyonlar oluşturabiliyor.

Mimarlıktan esinlenerek hazırlanmış elbiseler renkleri, şekilleri ve dokularıyla da oldukça dikkat çekici.Binalardaki kıvrımlar bazen bir dalga hareketi ya da fiyonk tarzında olabilirken, elbiselerde bu hareketlerin şık tavırları da birbirleriyle oldukça benzeşen türden.

Mimarlar çoğunlukla siyah giyen, ve geneli birbirine benzeyen tavırlarda olmalarına karşın birbirinden bu denli ayrışabilen tasarımların sıra dışı ahenk içerisinde benzeşmeleri sizce bir tesadüf mü?

Mimariden ya da binaların formlarından esinlenerek tasarlanmış bu elbiseler hakkında ne düşünüyor sunuz?

Resimlerin üzerine tıklayarak geniş galeri formatında inceleyebilirsiniz.

Devamını oku

Popüler sanat

Gezdiği her sokaktaki 3600 apartman penceresini bir araya getirdi

Güncelleme:

Tarih:

Mimaride fotoğrafçılık sanatı için apartman penceresini baz alan sanatçı, gezdiği her sokaktaki ilgi çekici olanları topladı.Toplam 3600 adet apartman resimlerdeki gibi kolajla bir araya getirildi.

Sivil mimari örnekleri belki amatör ruhla en iyiyi bulma tutkusundan yola çıkılarak yapılmış olsa da bazen profesyonel örneklerin bile önüne geçebiliyor.

Amatör mimari fotoğrafçı Andre Vicente Goncalves  son bir kaç yılını bu tatlı fotoğrafları çekmek için harcamış diyebiliriz.Hatta bazı zamanlar kız arkadaşıyla bu resimleri çekmek için buluştuğu bile haberde yer alan bir başka detay olarak dikkat çekiyor.

Barselona ve Çin’e gitmek istiyor

Nytimes’ta yer alan haberde mimari fotoğrafçılık adına sivil mimari örneklerinden pencereleri öne çıkaran bu çalışma belki de başarılı bir kolaj örneği sergilemesi bakımından da başarılı.

Sanatçı Barselona, ​​Rusya ve Çin’de de bu örnekleri artırmak istediğini ifade etti.

Ayrıca bu bilgilere ilave olarak sanatçı’nın instagram hesabını da takip etmenizi tavsiye ederim.En yeni fotoğraflarını önce burada paylaşıyor.

Galeri modunda incelemek için resimlere tıklayabilirsiniz.

Devamını oku