Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Photoshop ile popüler mimari yapıları yerinden ettiler

Güncelleme:

Tarih:

Photoshop ile popüler mimari yapılar manipüle edilerek sarp arazilere serpiştirildi.İşte ortaya çıkan ilginç ama etkileyici fotoğraflar..

Brooklyn merkezli tasarımcı ve fotoğrafçı Anton Repponen , kentsel çevrelerinden New York’un 11 ünlü simgeselerini koparıp, dijital olarak onları ıssız manzaralara soktu. Bu somut devler ve çelik-cam kuleler, bağlam dışında, yabancı gezegenlere yeni çıkmış fütüristik uzay gemileri gibi görünüyor.

Kum tepeleri, çamur düzlükleri ve çorak ovalar arasında dağınık olan mimari eserler, dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlanan New York’un en ünlü müzeleri ve iş merkezlerini içeriyor. Serideki her fotoğrafa Jon Earle tarafından yazılan ilgi çekici hikayeler eşlik ediyor.

Silindirik Solomon R. Guggenheim Müzesi , Earle’ın “Bilet satışları düşüşte” diye yazdığı, görünüşte ıssız “X” volkanik çamur tabakalarından yükseliyor. Yine başka bir görüntüde ise, beton, acımasız Breuer Binası , kendisini kuru çöl manzarasının ortada bulur.

8.) Chrysler Binası bir metropolde değil de dağın başında yapılsaydı? Ağrı dağın eteğinde bir Chrysler Binası olsam..

7.) Breuer Binası da çölün ortasında daha bi tatlı olmuş..

6.) Solomon R. Guggenheim Müzesi çorak arazide..

5.) The Standard binası ise sarp kayalıklarda değişik durmuş..

4.) Cooper Union her zamanki gibi romantik..

3.) IAC Binası dalgalı cephe tasarımıyla kavramsal algıdan çıkarak yozlaşan bir yaklaşım sergilemiş..

2.) Whitney Müzesi ‘de Photoshop ile popüler mimari yapılar arasında yer alıyor..

1.) Metropolitan Opera nedense AKM’yi hatırlattı 🙂

Bu yazımızda New York‘un simge yapılarının bulundukları yerlerden koparılarak sapa yerlere foto-montaj yapılmasıyla oluşturulan koleksiyonun parçalarını sizlerle paylaştık.Photoshop ile popüler mimari yapılar yapıldıkları yer için de demekki büyük bir önem arzediyormuş.Buradan o sonuçta çıkıyor.

Benzerini Türkiye’den ünlü yapılar için bir fotoğraf sanatçımız da yapar biz de paylaşırız belki 🙂

Manipüle edilmiş bu fotoğraflar hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Popüler sanat

Alman sanatçı apartmanlardan esinlenerek guguklu saat tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Duvar saati tasarımları klasik ve alışılageldik modellerden oluşmakta.. Pek çok alışveriş sitesinde de hep birbirinin aynısı ürünler dikkatinizi çekmiştir. İşte bu haberde paylaşacağımız duvar saatleri guguklu modelleri için son derece ilham verici.

Almanya merkezli multi disipliner sanatçı Guido Zimmermann Almanların ikonik guguklu saatini yeniden yorumladı. Günlerini alan bu ilginç dekoratif ürünleri tasarlarken kent yaşamının alışılageldik yüzleri olan apartmanları dramatize eden bir tavır ile sembolize etmeyi tercih etmiş.

Frankurt görsel sanatlar akademisi mezunu sanatçının bu ürünleri pazarlamak gibi bir gayesi yok. Geliştirdiği dekoratif ürünlerin geniş sanatsal tasarımlarla dolu portfolyosunda önemli bir yere sahip olması ve insanlar tarafından beğenilmesi onun için en büyük kazanç.

Zimmermann, Brutalist mimar Ernő Goldfinger ve Bauhaus ekolünün önemli isimlerinden Marcel Breuer‘in bilindik eserlerini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Apartmanlardan ilham alarak tasarlanan duvar saati tasarımları

Cuckoo Blocks adını verdiği bu ilginç guguklu duvar saatlerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Yakın çekim fotoğraflara dikkatli baktığınızda apartmanların kavlayan boyaları, pütürlü yüzeyleri ve pencerelerden içerinin görünmesi hissiyatı son derece hassas uğraşılar neticesinde tamamlanmış.

Hatta uydu antenleri, perdeler klasik apartman girişleri de ürünlerde işlenmiş. Duvar saati tasarımları konusuna ilgi duyanlar ve dekorasyon meraklıları için böylesine sıra dışı ürünleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Tasarımlar hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Devamını oku

Popüler sanat

Bunu da yaptılar; Legolarla Dünya’nın en büyük kiraz ağacı!

Güncelleme:

Tarih:

Legolarla ağaç yaptılar.. Japonlar farklı sanat alanlarında ürettikleri kreatif üretimler ile son zamanlarda fazlaca gündeme geldiler. İşte onlardan biri daha..

Japon sanatçılar Legolarla neler yapılabilir? Lego kullanarak yapılabilecekler, legolarla yapılan ilginç maketler, legolarla ilginç minyatürler kategorisi için legolarla kiraz ağacı yaparak tarihe geçti.

90’lı yılların başından bu yana, legolarla oynayarak büyüyen çocukların zeka gelişimleri ve okul yaşamlarında son derece fark yarattıkları biliniyor.

Legoların sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de ilginç üretimlere malzeme olduğu bir başka gerçek.

legolarla-agac

İşte Japonya’dan Legolarla kiraz ağacı

Japonların farklı uğrak mekanlarına olan ilgisi de dikkat çekici. Japonya Legoland adında tematik bir park inşa ederek bu legolarla kiraz ağacını orada sergiliyor.

DailyNews sitesinin haberine göre tamı tamına 881.470 adet lego parçası kullanılarak yapılan bu ağaç maketi gerçek ölçülerde.. Üstelik yapımı 6500 saatten fazla sürmüş.

 

Devamını oku
ReklamReklam