Sosyal medya'da takip edin!
X

Faydalı bilgiler

Ücretsiz ve online portfolyo hazırlayabileceğiniz 5 web sitesi

Güncelleme:

Tarih:

En iyi 5 ücretsiz portfolyo hazırlama sitesini sizler için bir araya getirdik.

Online portfolyo hazırlama sitelerinden en iyi 5 tanesini sizlerle paylaştığımız bu yazıda kolay ve portfolyo hazırlama tekniklerini paylaştık.

Mimarlar ve görsel tasarım alanlarında uğraşanlar için üretimlerini paylaşabilecekleri en güzel ortamlar artık dijital ortamlardır.Bu bağlamda çevrimiçi portfolyo hazırlamak konusunda işinize yarayacağını düşündüğüm bir kısa listeyi aşağıda bulabilirsiniz;

5.) Dijital kartvizitinizi Behance ile ücretsiz şekilde oluşturabilirsiniz.

Listemizde en iyi online portfolyo hazırlama sitelerinden biri olarak ilk sırayı Behance alıyor. Bu sitenin teması, işlerinizi farklı formlarda yerleştirmenize fırsat vererek, hepsini bir arada, etkileyici bir şekilde sergilemenize olanak sağlıyor. İşlerinizi yaratıcı veya iş alanına, ülkeye, okula ve Adobe Creative Cloud aracı gibi farklı parametrelere göre çeşitlendirebileceğiniz araçları barındırıyor.

Behance, önce gelen okul ve organizasyonlara da yaratıcı ağ hizmeti veriyor ve işleri, diğer online galerilere dağıtıyor. Bunlara ek olarak, pek çok ünlü mimarlık firması ve ajansları da çalışan bulmak için Behance’i kullanıyor.

Bu şu demek oluyor, portfolyonuzu online şekilde oluşturmanın kolay , pratik ve ücretsiz yolunu iş bulma kariyer olanaklarıyla da size sunuyor..

4.) Bir başka ücretsiz Online Portfolyo hazırlama sitesi; Adobe Portfolio

Online portfolyo hazırlama uygulamalarının en iyileri arasında yer alan Adobe PortfolioAdobe Creative Cloud planlarıyla birlikte ücretsiz bir online portfolyo hazırlama seçeneği sunuyor.Kullanıcılarına hem hızlı, hem de kolay bir şekilde üretimlerini sergileyecek altyapıyı sağlamış oluyor.

iğer öne çıkan özellikleri arasında şık tasarımlar, esnek kişiselleştirme, responsive tasarım ve canlı düzenleme yer alıyor.

Adobe Portfolio, Behance ile entegrasyon konusunda da oldukça başarılı bir online portfolyo uygulaması.Bu sayede Behance’teki çalışmalarınızı kolaylıkla Adobe Portfolio’ya taşıyabilirsiniz. Aynı şekilde, Adobe Portfolio’nuza eklediğiniz yeni işler de kolayca Behance profilinize aktarılabiliyor.

3.) Seçici bir portal ama ücretsiz bir başka portfolyo sitesi; Coroflot

Coroflot, dünyanın dört bir yanındaki tasarım odaklı çalışan kişi ve firmalarca farklı alanlardan yaratıcı disiplinlerde çalışan bulmak için de kullanılabiliyor.

Bir dezavantaj olarak katılım sağlamak için başvuru yapmanız gerekiyor ve başvurular, ciddi bir taramayla gözden geçiriliyor.

Bu titiz inceleme süreci sayesinde Coroflot, yetenek pazarı için güvenli, mutlaka ziyaret edilmesi gereken online portfolyo hazırlama web siteleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda infografiklerle Coroflot, 2001’den bu yana dünyanın dört bir yanındaki kreatif firmalardan ve tasarımcılardan maaş bilgisi topladığı ve raporladığı bilgisini de söylemeliyim.

2.) Davetiye usulüyle çalışan bir portföy sitesi; Cargo

Cargo, geniş özelleştirilebilir sezgisel arayüzü ve tasarım şablonları ile kullanıcılarına bağımsız portföyler oluşturma imkanı sunuyor.

Dikkate alınması gereken bir konu, Cargo’ya üye olmak için birinin size davet etmesinin gerekmesi. Buna rağmen bir Cargo hesabı için başvuru yapabilir ve inceleme süreci sonunda kabul edilmeyi bekleyebilirsiniz.

Başvuru sürecinde kim olduğunuzu, ne tür işler üzerine çalıştığınızı ve işlerinizi sergilemeniz için neden Cargo’nun en iyi portfyolyo hazırlama platformu olduğunu kendi cümleleriniz ile ifade etmeniz gerekiyor.

1.) Listemizin son sırasında ücretsiz seçenekler sunan bir başka portfolyo hazırlama sitesi var; Crevado

Ücretsiz online portfolyo hazırlama sitesi denildiğinde özellikle yurtdışında bir hayli popüler araçlardan biri olan Crevado, online portfolyo sitenizi kolaylıkla oluşturmanızı ve yönetmenize olanak sağlıyor.

Ücretsiz portfolyo hazırlamak için yükleyebileceğiniz resim sayısı gibi özellikler sınırlı olsa da, Plus ve Premium seçenekleriyle kendinize özel portfolyo hazırlama siteleri temasına uygun bir alan adı belirleyebilirsiniz.

 

Portfolyo örnekleri pdf indir, mimari portfolyo örnekleri

Evet çok zahmetli, bir o kadar da emek gerektirir; işte portfolyo örnekleri ve portfolyo hazırlamak hakkında önemli bilgiler haberimizde.. Portfolyo örnekleri pdf formatında ya da online şekilde olabilmekte.Peki iyi bir portfolyonun sahip olması gereken özellikler nelerdir? Bu yazımızda mimari portfolyo örnekleri üzerinden sizi en iyi sonuca ulaştırabilecek teknik ve yöntemleri paylaşacağız.Ayrıca mimari portfolyo örnekleri indirebilmeniz için…

Yukarıdaki yazıda portfolyo hazırlamak hakkında işinize yarayabilecek pratik bilgilerin olduğunu da hatırlatalım.Portfolyo oluşturmak için siz hangi platformları kullanıyorsunuz ?

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Faydalı bilgiler

Dünya Turuna Çıkarken Bilinmesi Gerekenler

Güncelleme:

Tarih:

Yazar

Dünya Turuna Çıkarken Bilinmesi Gerekenler

Uzun bir yolculuğa çıkmak genellikle insanların gözünü çok korkutabilmektedir. Dünya turuna çıkmadan önce kişiler bu konu üzerinde çok fazla olasılıkları düşünürler. Bu yazımızda dünya turuna çıkmayı planlayan kişilere faydalı olacak önerilerde bulunacağız. Dünya turuna çıkarken ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? Dünya turu tehlikeli mi? Tek başıma bu yolu aşabilecek miyim sorularına bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Gerekli olan Tüm Evraklarınızı Toplayın ve Sanal Ortamda Yedekleme Yapın!

Uzun bir yolculuğa çıkmadan ilk olarak pasaportunuzu, diplomanızı, vesikalığınızı ve biyometrik fotoğraflarınızı varsa da işinize yarabileceğini düşündüğünüz kimlik kartlarıyla beraber gerekli olan diğer evraklarınızın kopyalarını ve sanal ortamda ise yedeklerini almalısınız.

Karşılaşacağınız Farklı Sorun ve Gerekli olan İşler için Bir Yakınınıza Vekâlet verin!

Vekâlet vermeniz şart değil fakat vekâlet verdiğiniz de olası bir durum olduğu zaman işleriniz çok daha kolaylaşır. Yurtdışına çıktığınız zaman vekâlet düzenlemesi ile uğraşmak zorunda kalmadan, giderken vekâleti çıkarıp vermeniz daha mantıklı olacaktır. Yaşadığınız yeri terk etmeden önce güvendiğiniz birine vekâleti mutlaka vermelisiniz.

Üstünüze Fatura varsa Kapatmayı Unutmayın!

Yurtdışından eve döndüğünüz zaman birikmiş onca borçla karşılaşmamanız için faturasını ödemiş olduğunuz şeyleri mutlaka kapattırın. Bunun dışında yolda olduğunuz zaman boyunca kullanmayacağınız şeyleri de dondurmanız ya da iptal ettirmeniz yolculuğunuz için tasarruf yapmanızı sağlayacak.

Yakınlarınızla Kolay İletişim Kurabileceğiniz Sosyal Medya Ağları Kullanın!

Sosyal medyayı kullanmak istemiyor ya da sevmiyor olma ihtimaliniz yüksek. Aktif olarak kullanamayacak olsanız bile yakınlarınızla yurtdışına çıktığınız zaman kolay bir şekilde sesli ve görüntülü arama yapacağınız hesabınızın olması sizin için yararlı olacaktır.

Yanınıza Aldıklarınıza Dikkat Edin!

Gittiğiniz her ülkenin farklı kuralları bulunmakta. Ülkeye giriş yaparken ülkenin şartlarını da gözden geçirmeyi unutmayın. Yanınızda sizin zararsız olduğunu düşündüğünüz bir şey olabilir fakat ülke tarafından kabul edilmeyebilir. Bu konuda bazı ülkeler oldukça çok hassas davranmakta. Sınırda bir sorun yaşamamanız için bunu mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Devamını oku

Faydalı bilgiler

Mimarlar ve İnşaat Mühendisleri Birlikte Çalışır Mı?

Güncelleme:

Tarih:

Yazar

Mimarlar ve İnşaat Mühendisleri Birlikte Çalışır Mı?

Bir yapının iki ana tasarımcısı mimar ve inşaat mühendisi; Her iki meslek de yapının yürütülmesi ve inşasına ayrılmaz.

Sorumlulukları çoğu zaman üst üste gelir. Mimar, müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir alan tasarlayacak ve bir binanın iç ve dış mekanı için planlar tasarlayacak. Mimar, binanın bina sakinleri için güvenli olduğu nihayetinde sorumlu olduğu için, yapının tüm uygun bina kurallarını karşıladığından emin olmak için bir inşaat mühendisi ile yakın bir şekilde çalışacaktır. İnşaat mühendisi ayrıca uygun yapısal malzemeleri önerebilir ve / veya seçebilir ve ihtiyaç duyacağı sıhhi tesisat, elektrik, ısıtma, havalandırma ve havalandırma sistemlerini belirlemeye yardımcı olabilir.

Mimar Öğrenciler İçin İyi Bir Tavsiye Nedir?

Mimarlık okulu çok titizdir ve okul yıllarında çok fazla yaşama sahip olmazsınız. Projeler, düşündüğünüzden daha uzun sürüyor – tahmin ettiğinizden iki veya üç kat daha fazla. İlk birkaç yıl boyunca, işiniz elle yapılacaktır (el modelleme ve el çizimi). Her şeyi çizin ve her gün, olabildiğince fazla çizmek önemlidir. Bu uzun vadede size yardımcı olacaktır. Daha sonraki yıllarda bilgisayar modellemesi tanıtılacak. Nasıl iyi işleneceğini öğrenin; özgeçmişinize ve portföyünüze yerleştirebileceğiniz en yararlı şeylerden biridir.

Mümkün olduğu kadar çabuk iş tecrübesi elde etmeye çalışın. Çalışmak için mükemmel bir yer bir inşaat firmasındadır, çünkü tasarladığınız binalar hakkında çok şey öğreneceksiniz ve bu anlayışla çok daha iyi bir mimar olacaksınız. Stajlarınız sırasında yapabileceğiniz en iyi izlenimi verin – daha önce insanlarla ilişkiler / bağlantılar kurmaya başlamanız gerekir.

Sanat ve mimarlık alanı dışındaki etkiler için bir takdir geliştirmek. Dışsal bir bakış açısını deneyin ve tutun, zihninizi olasılıklara açmanıza ve kariyerinizi şekillendirmenize yardımcı olacaktır.

Mimar Olmak Nasıl Bir Şey?

Mimar olmak çok zor ve rekabetçi olabilir. Üniversite bilmeniz gereken her şeyi size öğretmez, ancak yaratıcı yeteneklerinizi geliştirir ve zihninizi yeni fikirlere açar.

Sahada çalışmaya başladığınızda, işin ve mimarlığın teknik yönlerini öğreneceksiniz. Ayrıca müteahhitler, mühendisler ve müşteriler ile yararlı bağlantılar ve ilişkiler geliştireceksiniz. Mimarların çoğu için mimarlık yapmak, kendi başına tasarım yapmak değil, projeleri koordine etmek, tasarım problemlerini çözmek ve inşaatın ayrıntılarını denetlemekle ilgilidir. Bütün bunlar bazen sıradan ve sönük olmayan görevler başarılı bir tasarıma yol açacaktır.

Zamanla, ya tasarım yönünü ya da işin teknik yönünü tercih edebilir ve diğeri üzerinde yapabilmek için doğru olabilir. Kariyerinizde aldığınız yön, tipik günün nasıl bir şey olacağını belirleyecektir.

Mimari tasarım, bir binanın tasarımına, 3 boyutlu modellerin, eskizlerin, kazımaların vb. Kullanımına odaklanır. Teknik tasarım, bir projenin inşaat, dokümantasyon ve detaylarına odaklanır. Ayrıca mimarlığın iş alanı da var ve resmin o tarafını tercih ederseniz bulup, proje yöneticisi olabilirsiniz. Mümkünse, bir mimarlık bürosunda biraz zaman geçirmek için bir fırsat yakalamaya çalışın. İnsanların yaptıklarını beğenip beğenmediğinizi, onlarla sohbet etmeyi ve kiminle çalışmak istediğinizin bir türü olup olmadıklarını görün – bu bir mimar olmanın keyfini sürüp göremeyeceğinizin en iyi göstergesi.

Devamını oku
ReklamReklam