Sosyal medya'da takip edin!
X

İç Mimari

Sadelik ve beyaz rengin dekorasyonda buluşması; Wine House

Güncelleme:

Tarih:

SL Architect firması tarafından tasarlanan bu Wine House adlı projenin iç mekan görsellerini ve tasarımcılarının bakış açılarını yansıtması üzerine incelemeler haberimizde.

modern bir iç mekan tasarımı örneği olarak dikkat çeken Moskova’daki 180 metrekarelik bu loft dairenin dekorasyonu incelemesi haberimizde paylaştık.

Alexei Nikolashin tarafından tasarlanan bu 2 katlı 180 metrekarelik dairenin dekorasyonunda beyaz tonlarının ağırlıkta olduğu dikkat çekmekte.

Özellikle dubleks merdiveninin dizaynındaki şıklık, tasarımın geneli itibariyle temiz görünüme kavuşmasında büyük bir etmen olarak dikkat çekiyor.

Moskova’da bulunan dairenin iç mekan dekorasyonu için tasarımcıları oldukça modern bir üslup üzerine çalışmışlar.

Tasarımdaki incelikleri ve detayları daha iyi görebilmeniz adına aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak galeri görünümüne geçiş yapabilirsiniz.

 

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

İç Mimari

Almanya’da eski bir hapishanenin Hotel’e inanılmaz dönüşümü

Güncelleme:

Tarih:

Eski bir hapishane hotel olarak yeniden işlevlendirildi. Uluslararası arenada çok sayıda başarılı projeye imza atan tasarım ofisi projenin kurgusunda eski fonksiyonların yeniden işlevlendirmeye uygun şekilde yorumlanarak dönüşümüne olanak sağladı.

Knoblauch Architecture Design Studio tarafından tasarlanan Özgürlük Hotel adı verilen bu yapı, bir yapının sonradan farklı bir kullanım amacına hizmet vermesine yönelik dönüşümüne gösterilebilecek son derece başarılı bir örnek olarak dikkat çekiyor.

Almanya’nın Offenburg şehrinde misafirlerini bekleyen hotel, son derece geniş ve ferah odaları, masif ama göz yormayan iç dekorasyon öğeleriyle aynı öne çıkan bir iç mimari tasarım örnekleri sentezini de barındırıyor.

Eski bir hapishane hotel olarak yeniden işlevlendirilmesi

İlk olarak 1843 yılında inşa edilen bu görkemli yapı, sonradan tasarımcılarının dokunuşlarıyla hotel olarak hizmet vermeye başladı. Bir hapishane tasarımı, avlusu, hücreleri ve geniş koridorları ile zaten ilk bakışta yeniden işlev kazandırılmak istenirse ya hastane olur, ya okul ya da hotel olarak oldukça iyi işleyen bir iç mekan plan kurgusuna sahiptir.

Tasarımcıları bu eski yapının pek dikkat çekmeyen detaylarını, kendi yorumlarını da katarak geliştirmişler.. Öyle ki, aşağıdaki galeride yer alan detay resimleri bunu en iyi şekilde açıklamaya yeterli oluyor.

Toplamda 38 oda ve 2 suitten oluşan Hotel’in tasarımı hakkında sizin fikirleriniz neler? Tasarımına dair düşüncelerinizi ve görsellerle ilgili fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Devamını oku

İç Mimari

İç mekanlara yağmur ormanı etkisi; bitki havuzları

Güncelleme:

Tarih:

İç mekan bitki havuzu, tasarımlara doğal bir hava kazandıran yapay ya da gerçek bitkiler kullanılarak oluşturulan bitkilerin bulunduğu hacimlerdir.

Genellikle merdiven altları ya da iç bahçeler için kullanılan bitki havuzları iç mimarların ya da iç mekan tasarımcıları için ölü alanları değerlendirmek noktasında son derece zihin açıcı örnekleri gerçekleştirebilecekleri bir iç mekan unsurudur.

Vinetnam’ın Ho Chi Minh bölgesinde bulunan bu dairenin iç mekan fotoğrafları Türkiye’de görmeye pek alışık olmadığımız ancak markalı konut projeleri örnek dairesinde göreceğimiz türden yaklaşımlar barındırmakta. 255 Metrekarelik bu modern dairenin iç mekan dekorasyon çalışmaları , yerel mimarlık firması olan MM Architects tarafından tasarlanmış.

İç mekan bitki havuzu kullanımı için Vietnam’dan bir örnek daire

iç mekan bitki havuzu

İç mekan bitki süs havuzları farklı boyutlarda yapay ya da doğal taş, yosun görünümlü toprak gibi altlıklar üzerine yerleştirilir.

iç mekan bitki havuzu örneği

Vietnam’da bulunan bu dairenin iç mekan tasarımı için daha fazla görseli aşağıdaki resim galerisinden inceleyebilirsiniz.

Bitki havuzu, iç bahçeler ve avlulu tasarımlar sizin de ilginizi çekiyor mu?

 

Devamını oku
ReklamReklam
Paylaş: