Sosyal medya'da takip edin!
X

İç Mimari

Sadelik ve beyaz rengin dekorasyonda buluşması; Wine House

Güncelleme:

Tarih:

SL Architect firması tarafından tasarlanan bu Wine House adlı projenin iç mekan görsellerini ve tasarımcılarının bakış açılarını yansıtması üzerine incelemeler haberimizde.

modern bir iç mekan tasarımı örneği olarak dikkat çeken Moskova’daki 180 metrekarelik bu loft dairenin dekorasyonu incelemesi haberimizde paylaştık.

Alexei Nikolashin tarafından tasarlanan bu 2 katlı 180 metrekarelik dairenin dekorasyonunda beyaz tonlarının ağırlıkta olduğu dikkat çekmekte.

Özellikle dubleks merdiveninin dizaynındaki şıklık, tasarımın geneli itibariyle temiz görünüme kavuşmasında büyük bir etmen olarak dikkat çekiyor.

Moskova’da bulunan dairenin iç mekan dekorasyonu için tasarımcıları oldukça modern bir üslup üzerine çalışmışlar.

Tasarımdaki incelikleri ve detayları daha iyi görebilmeniz adına aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak galeri görünümüne geçiş yapabilirsiniz.

 

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç Mimari

Wix.com Litvanya ofisi iç mekan tasarımı incelemesi

Güncelleme:

Tarih:

Ofis iç mekan tasarımı örnekleri bakımından oldukça keyifli ama fonksiyon esaslı bir projeyi bu haberimizde sizlerle paylaştık.Detaylar haberimizde.

Ofis iç mekan tasarımı denildiğinde herkesin aklına sıkıcı çalışma masaları , monoton ortak vakit geçirme alanları gelmektedir.

Studio Inblum, Litvanya’nın Vilnius kentinde yer alan Wix ofisini tasarladı. Tasarım alışılageldik sosyal medya ya da tanındık internet projelerinin ofisleri gibi ama biraz da değil gibi.

Şöyle ki, renkli duvarlar ve tavanlar ile eğlenceli bir atmosfer yaratılma çabası ile gerçek anlamda dijital ofis olduğu hissini uyandırıyor.Ama tasarımın detaylarına döndüğümüzde ise bu hissiyatı tarihin kuvvetli etkisinden faydalanılarak tasarlandığı da dikkat çekiyor.

Yani eskitme mobilya aksesuarları , tavanda çıplak beton etkisi ve iç mekan tasarım organizasyonunda en alttaki resimde göreceğiniz üzere konsept kurgu ile oluşturulan niş mekanlar.

Ofis iç mekan tasarımı için modernist ve klasik üslubun birlikte kullanıldığı başarılı bir proje olduğunu söylememiz mümkün.

İç mekanlarda geniş bir doğal aydınlatmaya da olanak sağlayan bu küçük pencerelerin mekana ferah bir etki kazandırdığını söylemek mümkün.

Plan çözümü bakımından küçük alanların bile son derece verimli kullanıldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Wix’in Litvanya’daki yeni ofisi hakkında sizin düşünceleriniz neler? Tasarımda yer yer modern hatta fazla modern, yer yer klasik unsurların bir arada kullanılmasını ama bunu yaparken modernist etkinin dominant şekilde öne çıkmasını nasıl yorumluyor sunuz?

Devamını oku

İç Mimari

Dünya’nın ilk yer altı kütüphanesi tasarımını keşfedin

Güncelleme:

Tarih:

Yer altı kütüphanesi projesi Kokaistudios tarafından tasarlanan ve sıra dışı çizgileriyle Dünya’da ilk olma özelliğine sahip bir proje.

Kitap evleri ve kütüphane projeleri karma kullanımlı yaşam alanları içerisinde değerlendirildiğinde tasarımlarıyla etkileyici özelliklere sahip projeler ortaya çıkabiliyor.

Mimarlarının son derece cüretkar çizgilerle destekledikleri tasarımların nihai hedefi son kullanıcı için zorlayıcı sınırlayıcıların ustalıkla üstesinden gelmek diyebiliriz.

Dairesel merdivenleri ve soft renk tonlarının ağırlık kazandığı tasarımda mimarlar bir hayli eğlenmişe benziyor ki bu kadar zorlayıcı fonksiyonların yatırımcının da (muhtemeldir) desteğiyle birlikte modern çağrışımlarla desteklenen hatlara sahip olması sanırız tesadüf olmasa gerek.

Kokaistudios tarafından geliştirilen projenin uygulama aşaması AltLife kitapevi konseptine de uygun olacak şekilde kurgulanmış.

Mimari tasarımda sınırlayıcı öğelerin fazlaca bulunabileceği Kütüphane tasarımları son kullanıcı hedef alındığında basit ama fonksiyonelliğin ön planda olduğu yapılar olması gerekmektedir.

Mekanda yukarıda söylediğimiz soft tonların yerini bazen enerjik tonlara bıraktığına da şahit oluyoruz.Örneğin niş bir alanda keyifli dakikalar geçirebileceğiniz iç mekan senaryoları bu proje için son derece başarılı özelliklerden biri olarak söylenebilir.

Yapıya dışarıdan baktığınızda son derece karmaşık ama geçirgen bir yüzey tanımlaması yapıldığına şahit olacaksınız. Mimarları tasarımda içerinin gizemini ön plana çıkarmak amacıyla doğrusal ama şeffaf panelleri tercih etmişler.

Bir yer altı kütüphanesi özelliğine sahip mekanın 2400 metrekarelik geniş ama son derece verimli kullanılan mimari tasarım ahlakına sahip olduğunun da altını çizmekte yarar var.

Merdivenlerin etkileyici heykelsi kıvrımları ve kitapların büyüleyici dünyasında daha geniş yolculuk için aşağıdaki fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

 

Devamını oku
Paylaş: