Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Kağıtlarla mimari harikalar yaratan bir kadın; Camille Ortoli

Güncelleme:

Tarih:

Kağıtlarla mimarlık örneklerinin inanılmaz minyatürlerini yapan Fransız kağıt tasarımcısının en yeni koleksiyonunu bu haberimizde sizlerle paylaştık.

Kağıtlarla harikalar yaratan bir tasarımcıyı bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Camille Ortoli bu işi aynı zamanda profesyonel olarak sürdürüyor.

Fransa’nın en ünlü binalarından tutun, Dünya mimarlık mirası harikalara kadar çok sayıda yapıyı kağıtlar ile yeniden organize ederek paylaşıyor.Kağıtlarla mimarlık sanatı şeklinde adlandırdığı bu minyatür modellerini büyük özenle ve uzun süren emeklerle oluşturuyor.

Mimarlık dışında farklı alanlardan kreatif üretimleri de bulunuyor

Camille aynı zamanda aktif bir instagram kullanıcısı, hesabını takip ederek en yeni koleksiyonlarını inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sadece mimari tasarımlar ya da yapılar üzerine değil organik ve doğal elementleri de kağıtlarla çok başarılı şekilde çalışmalarında sürdürüyor.

Sanatçının kağıtlarla yarattığı diğer çalışmalar için aşağıdaki resimleri de inceleyebilirsiniz.Camilla’nın bu tasarımları hakkında sizin fikirleriniz ne? Bu kadar sabırla bu üretimleri yapabilir miydiniz?

 

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Popüler sanat

Sıradan binaların olağanüstü gerçekçi mimari maketlerini yaptı

Güncelleme:

Tarih:

Mimari minyatürler son yılların popüler uğraşı alanlarının başında gelmektedir. Ölçek kavramı, tasarım kalitesinden ziyade sunum tekniğiyle öne çıkıyor.

Amerika merkezli sanatçı Joshua Smith tarafından özenle yapılmış harika mimari minyatürleri bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Maketlerin son derece gerçekçi oldukları, sıradan binaları yansıttıkları ve samimi bir poz verdikleri için ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

mimari-minyatur-maket-calismasi

Üretimleri bir sahne olarak düşünürsek, maketlerin son derece gerçekçi, köhne kalmış çıkmaz sokaklardaki unutulmaya yüz tutmuş yıkılmayı bekleyen ve harabe binaların maketlerini yapmayı akıl etmesi de gerçekten ilginç.

Çalışmaları pek çok sanat ve tasarım sitesinde yayımlandıktan sonra bu işe dört elle sarılan Smith, yeni çalışmalarını instagram hesabından duyuruyor.

Duvarlardaki solmuş, kavlamış boyaların sokak lambalarının kırılmış camların illüstrasyon inceliyor izlenimi de şaşırtıcı derecede emek harcandığını kanıtlıyor.

Çalışmaları için her gün yaklaşık 16 – 18 saat emek veren sanatçının ortalama boyutları 20 cm veya biraz fazla olan bu mimari minyatürler için 3 – 4 aylık bir zaman harcadığını da paylaşalım.

Özelliklede yukarıdaki gibi minyatür insan kullanımı mobilya vs. maketlerinin bu kreatif üretime bir slow motion film sahnesi havası kazandırdığı düşüncesine siz de katılıyor musunuz?

Kullandığı malzemeler de maketini yaptığı binalar kadar sıradan; biraz tebeşir, mdf ahşap parçaları, sprey boya ve çok çok bir kaç yapıştırıcı..

Sanatçının instagram hesabını takip ederek yeni üretimlerini yakından inceleyebilirsiniz.

Devamını oku

Popüler sanat

Dekoratif ve minyatür 3 boyutlu ahşap oyma çalışmaları

Güncelleme:

Tarih:

Minyatür eşya yapımı için gerçekten harika bir dekoratif ürün örneğini sizlerle paylaştık. Son derece etkili bir çizim yeteneği ve ortaya çıkan inanılmaz ürünler haberimizde..

Luke O’Sullivan 3 boyutlu mimari objeler geliştirerek hayatını kazanan bir sanatçı. Yaptığı ürünlerin taklit edilmesi son derece zor, hayranlık uyandırıcı ve bir o kadar dekoratif olduğunu ilk bakışta hemen anlayabiliyoruz.

Minyatür eşya yapımı konusuna ilgi duyanlar için dikkat çekici bir örnek olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tasarımlarda sanatçının farklı boyutlara olan arayışları da anlaşılabiliyor.. Yer altı ile yer yüzü şeklinde iki ayrım bariz şekilde vurgulanmış.

Ahşap ve hayal gücünü buluşturan duvar minyatürleri

mimari minyatur ornekleri

Bu ilginç ürünleri , Nintendo animasyonlarından ilham alarak tasarladığını söyleyen sanatçının son çalışmaları gerçekten incelenesi. İlginç sanatsal tasarımlar ve sanat üretimleri için popüler sanat kategorisinde benzer şeyleri zaten paylaşıyoruz ama bunun gibisi pek yok..

Minyatür eşya yapımı alanına yönelecek ya da hobi olarak bu uğraşıya dönecek olanlar için ilham dolu örnekleri paylaştık. Bu tip minyatür oyuncaklara, kendin yap uğraşılarına odaklanmayı düşünenleriniz var mı?

Yalnız herşey bi kenara dursun, sanatın her dalı içerisine mimarlığın yer alması gerçekten harika..

Devamını oku
ReklamReklam