Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Kağıtlarla mimari harikalar yaratan bir kadın; Camille Ortoli

Güncelleme:

Tarih:

Kağıtlarla mimarlık örneklerinin inanılmaz minyatürlerini yapan Fransız kağıt tasarımcısının en yeni koleksiyonunu bu haberimizde sizlerle paylaştık.

Kağıtlarla harikalar yaratan bir tasarımcıyı bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Camille Ortoli bu işi aynı zamanda profesyonel olarak sürdürüyor.

Fransa’nın en ünlü binalarından tutun, Dünya mimarlık mirası harikalara kadar çok sayıda yapıyı kağıtlar ile yeniden organize ederek paylaşıyor.Kağıtlarla mimarlık sanatı şeklinde adlandırdığı bu minyatür modellerini büyük özenle ve uzun süren emeklerle oluşturuyor.

Mimarlık dışında farklı alanlardan kreatif üretimleri de bulunuyor

Camille aynı zamanda aktif bir instagram kullanıcısı, hesabını takip ederek en yeni koleksiyonlarını inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sadece mimari tasarımlar ya da yapılar üzerine değil organik ve doğal elementleri de kağıtlarla çok başarılı şekilde çalışmalarında sürdürüyor.

Sanatçının kağıtlarla yarattığı diğer çalışmalar için aşağıdaki resimleri de inceleyebilirsiniz.Camilla’nın bu tasarımları hakkında sizin fikirleriniz ne? Bu kadar sabırla bu üretimleri yapabilir miydiniz?

 

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Popüler sanat

Alman sanatçı apartmanlardan esinlenerek guguklu saat tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Duvar saati tasarımları klasik ve alışılageldik modellerden oluşmakta.. Pek çok alışveriş sitesinde de hep birbirinin aynısı ürünler dikkatinizi çekmiştir. İşte bu haberde paylaşacağımız duvar saatleri guguklu modelleri için son derece ilham verici.

Almanya merkezli multi disipliner sanatçı Guido Zimmermann Almanların ikonik guguklu saatini yeniden yorumladı. Günlerini alan bu ilginç dekoratif ürünleri tasarlarken kent yaşamının alışılageldik yüzleri olan apartmanları dramatize eden bir tavır ile sembolize etmeyi tercih etmiş.

Frankurt görsel sanatlar akademisi mezunu sanatçının bu ürünleri pazarlamak gibi bir gayesi yok. Geliştirdiği dekoratif ürünlerin geniş sanatsal tasarımlarla dolu portfolyosunda önemli bir yere sahip olması ve insanlar tarafından beğenilmesi onun için en büyük kazanç.

Zimmermann, Brutalist mimar Ernő Goldfinger ve Bauhaus ekolünün önemli isimlerinden Marcel Breuer‘in bilindik eserlerini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Apartmanlardan ilham alarak tasarlanan duvar saati tasarımları

Cuckoo Blocks adını verdiği bu ilginç guguklu duvar saatlerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Yakın çekim fotoğraflara dikkatli baktığınızda apartmanların kavlayan boyaları, pütürlü yüzeyleri ve pencerelerden içerinin görünmesi hissiyatı son derece hassas uğraşılar neticesinde tamamlanmış.

Hatta uydu antenleri, perdeler klasik apartman girişleri de ürünlerde işlenmiş. Duvar saati tasarımları konusuna ilgi duyanlar ve dekorasyon meraklıları için böylesine sıra dışı ürünleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Tasarımlar hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Devamını oku

Popüler sanat

Bunu da yaptılar; Legolarla Dünya’nın en büyük kiraz ağacı!

Güncelleme:

Tarih:

Legolarla ağaç yaptılar.. Japonlar farklı sanat alanlarında ürettikleri kreatif üretimler ile son zamanlarda fazlaca gündeme geldiler. İşte onlardan biri daha..

Japon sanatçılar Legolarla neler yapılabilir? Lego kullanarak yapılabilecekler, legolarla yapılan ilginç maketler, legolarla ilginç minyatürler kategorisi için legolarla kiraz ağacı yaparak tarihe geçti.

90’lı yılların başından bu yana, legolarla oynayarak büyüyen çocukların zeka gelişimleri ve okul yaşamlarında son derece fark yarattıkları biliniyor.

Legoların sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de ilginç üretimlere malzeme olduğu bir başka gerçek.

legolarla-agac

İşte Japonya’dan Legolarla kiraz ağacı

Japonların farklı uğrak mekanlarına olan ilgisi de dikkat çekici. Japonya Legoland adında tematik bir park inşa ederek bu legolarla kiraz ağacını orada sergiliyor.

DailyNews sitesinin haberine göre tamı tamına 881.470 adet lego parçası kullanılarak yapılan bu ağaç maketi gerçek ölçülerde.. Üstelik yapımı 6500 saatten fazla sürmüş.

 

Devamını oku
ReklamReklam