Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Mimari fotoğrafçılık harikası 8 merdiven tasarımı örneği

Güncelleme:

Tarih:

Merdiven resimleri her zaman mimari fotoğrafçılık adına en dikkat çeken örnekleri barındırmıştır.Merdiven fotoğrafları düşey sirkülasyon elemanı olan merdivenler için persfektif açısından da oldukça kreatif fikirleri içerebilmektedir.

Merdiven resimleri çoğu kez ünlü mimari fotoğrafçılar nezdinde siyah beyaz sunumlar halinde kendini gösterse de renkli merdiven fikirleri de bu bağlamda aslında yabana atılmaması gereken örnekleri içerdiğini aşağıdaki ilginç merdiven fotoğrafları örnekleri içerisinde kendini kanıtlıyor.

Fotoğraflar mimariyi en iyi anlatan şeylerdir.Bir fotoğraf bazen binlerce kelimelik makaleden daha fazla şeyi anlatabilir.İşte bu noktada muhteşem merdiven resimleri persfektifler içermesi, renklerin ahengi ya da kıvrımların dansıyla etkileyici görünümler sunmaktadır.

Mimarlık ile fotoğraf sanatının ne derece yakın münasebet kurduğunu da en iyi şekilde özetleyen bu muhteşem merdiven fotoğrafı örnekleri kelimenin tam anlamıyla incelenesi..

Bu arada son olarak bu muhteşem fotoğrafların Ettisi kullanıcı adlı şu instagram kullanıcısına ait olduğunu da sizlerle paylaşalım.

Fotoğrafçılığa ilginiz var mı? Mimari fotoğraflar hakkında hele de bunlar gibi merdiven içeren mimari fotoğraf örnekleri için ne düşünüyor sunuz?

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Popüler sanat

Alman sanatçı apartmanlardan esinlenerek guguklu saat tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Duvar saati tasarımları klasik ve alışılageldik modellerden oluşmakta.. Pek çok alışveriş sitesinde de hep birbirinin aynısı ürünler dikkatinizi çekmiştir. İşte bu haberde paylaşacağımız duvar saatleri guguklu modelleri için son derece ilham verici.

Almanya merkezli multi disipliner sanatçı Guido Zimmermann Almanların ikonik guguklu saatini yeniden yorumladı. Günlerini alan bu ilginç dekoratif ürünleri tasarlarken kent yaşamının alışılageldik yüzleri olan apartmanları dramatize eden bir tavır ile sembolize etmeyi tercih etmiş.

Frankurt görsel sanatlar akademisi mezunu sanatçının bu ürünleri pazarlamak gibi bir gayesi yok. Geliştirdiği dekoratif ürünlerin geniş sanatsal tasarımlarla dolu portfolyosunda önemli bir yere sahip olması ve insanlar tarafından beğenilmesi onun için en büyük kazanç.

Zimmermann, Brutalist mimar Ernő Goldfinger ve Bauhaus ekolünün önemli isimlerinden Marcel Breuer‘in bilindik eserlerini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Apartmanlardan ilham alarak tasarlanan duvar saati tasarımları

Cuckoo Blocks adını verdiği bu ilginç guguklu duvar saatlerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Yakın çekim fotoğraflara dikkatli baktığınızda apartmanların kavlayan boyaları, pütürlü yüzeyleri ve pencerelerden içerinin görünmesi hissiyatı son derece hassas uğraşılar neticesinde tamamlanmış.

Hatta uydu antenleri, perdeler klasik apartman girişleri de ürünlerde işlenmiş. Duvar saati tasarımları konusuna ilgi duyanlar ve dekorasyon meraklıları için böylesine sıra dışı ürünleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Tasarımlar hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Devamını oku

Popüler sanat

Bunu da yaptılar; Legolarla Dünya’nın en büyük kiraz ağacı!

Güncelleme:

Tarih:

Legolarla ağaç yaptılar.. Japonlar farklı sanat alanlarında ürettikleri kreatif üretimler ile son zamanlarda fazlaca gündeme geldiler. İşte onlardan biri daha..

Japon sanatçılar Legolarla neler yapılabilir? Lego kullanarak yapılabilecekler, legolarla yapılan ilginç maketler, legolarla ilginç minyatürler kategorisi için legolarla kiraz ağacı yaparak tarihe geçti.

90’lı yılların başından bu yana, legolarla oynayarak büyüyen çocukların zeka gelişimleri ve okul yaşamlarında son derece fark yarattıkları biliniyor.

Legoların sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de ilginç üretimlere malzeme olduğu bir başka gerçek.

legolarla-agac

İşte Japonya’dan Legolarla kiraz ağacı

Japonların farklı uğrak mekanlarına olan ilgisi de dikkat çekici. Japonya Legoland adında tematik bir park inşa ederek bu legolarla kiraz ağacını orada sergiliyor.

DailyNews sitesinin haberine göre tamı tamına 881.470 adet lego parçası kullanılarak yapılan bu ağaç maketi gerçek ölçülerde.. Üstelik yapımı 6500 saatten fazla sürmüş.

 

Devamını oku
ReklamReklam