Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Mimari origami sanatı kitabında 14 ünlü eser bir arada

Güncelleme:

Tarih:

Mimari origami sanatının en güzel örneklerinden seçmeler bu defa kendini kağıt mühendisi olarak tanıtan bir origami uzmanından geliyor.. Kağıttan mimari origami yapımı için bir kitap yayımlayan Marc Hagan-Guirey, Amerika’lı mimarın en meşhur eserlerini derleyerek mimari origami nedir? sorusuna harika yanıtlar veriyor.

Dünyaca ünlü Amerika’lı Mimar Frank Lloyd Wright mimarlık dünyasına kazandırdığı ilham verici tasarımlarıyla halen bile konuşuluyor. Mimarın tasarımlarına ilham veren sanatı günümüz modern mimarisi ile bağdaştırılmaya çalışıldığında son derece başarılı şeyler ortaya çıkabiliyor.

Kağıtlarla mimarlık sanatı adına ya da en genel bakış açısıyla origami Japon kağıt katlama sanatı bu defa Frank Lloyd Wright en ünlü eserlerini yeniden minyatürize etti. Ancak tek bir farkla..

Origami mimari yapılar 

Makas kullanarak kağıt katlama sanatına verilen kirigami adı, Marc Hagan-Guirey tarafından mimarlık alanına başarıyla uygulandı. Mimari kağıt katlama sanatı yapımına ilginiz varsa bu kitap tam size göre..

mimari origami

mimari origami sanatı

Sanatçının sadece kağıt ve makas yardımıyla hazırladığı modelleri yaklaşık 20 dolar vererek siz de satın alabilirsiniz. Modelleri hazır olarak kitap içerisinde bulacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, modelleri kitapta nasıl kesileceğini ve detaylı anlatımlarını okuyarak kendiniz yapacaksınız.

Mimari origami merakınızı gidermeniz için 14 Wright eseri bulunan bu Kitabı satın almayı düşünenler için amazon satın alma linki; https://www.amazon.com/Frank-Lloyd-Wright-Paper-Models/dp/1786270064

 

 

Reklam
1 Yorum

1 Yorum

  1. Engin SUNAL

    09/05/2018 paylaşım zamanı 18:40

    Origami gerçekten bambaşka bir sanat, çok başarılı işler yapmışlar tebrikler

Bir Cevap Yazın

Popüler sanat

Alman sanatçı apartmanlardan esinlenerek guguklu saat tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Duvar saati tasarımları klasik ve alışılageldik modellerden oluşmakta.. Pek çok alışveriş sitesinde de hep birbirinin aynısı ürünler dikkatinizi çekmiştir. İşte bu haberde paylaşacağımız duvar saatleri guguklu modelleri için son derece ilham verici.

Almanya merkezli multi disipliner sanatçı Guido Zimmermann Almanların ikonik guguklu saatini yeniden yorumladı. Günlerini alan bu ilginç dekoratif ürünleri tasarlarken kent yaşamının alışılageldik yüzleri olan apartmanları dramatize eden bir tavır ile sembolize etmeyi tercih etmiş.

Frankurt görsel sanatlar akademisi mezunu sanatçının bu ürünleri pazarlamak gibi bir gayesi yok. Geliştirdiği dekoratif ürünlerin geniş sanatsal tasarımlarla dolu portfolyosunda önemli bir yere sahip olması ve insanlar tarafından beğenilmesi onun için en büyük kazanç.

Zimmermann, Brutalist mimar Ernő Goldfinger ve Bauhaus ekolünün önemli isimlerinden Marcel Breuer‘in bilindik eserlerini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Apartmanlardan ilham alarak tasarlanan duvar saati tasarımları

Cuckoo Blocks adını verdiği bu ilginç guguklu duvar saatlerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Yakın çekim fotoğraflara dikkatli baktığınızda apartmanların kavlayan boyaları, pütürlü yüzeyleri ve pencerelerden içerinin görünmesi hissiyatı son derece hassas uğraşılar neticesinde tamamlanmış.

Hatta uydu antenleri, perdeler klasik apartman girişleri de ürünlerde işlenmiş. Duvar saati tasarımları konusuna ilgi duyanlar ve dekorasyon meraklıları için böylesine sıra dışı ürünleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Tasarımlar hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Devamını oku

Popüler sanat

Bunu da yaptılar; Legolarla Dünya’nın en büyük kiraz ağacı!

Güncelleme:

Tarih:

Legolarla ağaç yaptılar.. Japonlar farklı sanat alanlarında ürettikleri kreatif üretimler ile son zamanlarda fazlaca gündeme geldiler. İşte onlardan biri daha..

Japon sanatçılar Legolarla neler yapılabilir? Lego kullanarak yapılabilecekler, legolarla yapılan ilginç maketler, legolarla ilginç minyatürler kategorisi için legolarla kiraz ağacı yaparak tarihe geçti.

90’lı yılların başından bu yana, legolarla oynayarak büyüyen çocukların zeka gelişimleri ve okul yaşamlarında son derece fark yarattıkları biliniyor.

Legoların sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de ilginç üretimlere malzeme olduğu bir başka gerçek.

legolarla-agac

İşte Japonya’dan Legolarla kiraz ağacı

Japonların farklı uğrak mekanlarına olan ilgisi de dikkat çekici. Japonya Legoland adında tematik bir park inşa ederek bu legolarla kiraz ağacını orada sergiliyor.

DailyNews sitesinin haberine göre tamı tamına 881.470 adet lego parçası kullanılarak yapılan bu ağaç maketi gerçek ölçülerde.. Üstelik yapımı 6500 saatten fazla sürmüş.

 

Devamını oku
ReklamReklam