Sosyal medya'da takip edin!
X

Dünya

Yılda 62.000 Sterlin maaş veren Londra mimar iş ilanları

Güncelleme:

Tarih:

Yurtdışı Mimar iş ilanları için Uluslararası Kraliyet Mimarlar enstitüsü sayfasında yer alan bazı ilanları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Herşey bir kenara dursun bu ilanlar ülkemiz koşulları göz önüne alındığında gerçekten inanılacak gibi değil.. Hem ilanların nezaketi, yıllık maaş baremi gibi oldukça şeffaf konuların ilana taşındığını görmek çalışanlara ne kadar değer verildiğini de gerçek anlamda kanıtlar nitelikte.

Türkiye’de nitelikli ve başarılı , büyük mimarlık ofislerinde kalifiye işlerde çalışmak hemen her iş arayan mimar profilinin istediği şeydir.

Ancak ne yazık ki, herkes bu fırsatı yakalama şansına belki lüksüne sahip olamayabiliyor. Türkiye’de mimarlık sektörünün önündeki engeller sürdürülebilir mimarlık sektörü kalkınması adına oldukça düşündürücü.

İlginizi çekebilecek bazı Yurtdışı Mimar iş ilanları

yurtdisi-mimarlik-is-ilanlari

Yurtdışında mimar olarak çalışmak ,dil bilmek dışında bırakın ülke değiştirmeyi mimarlık mesleği iş ortamı aynı şehirde bile farklılık gösterecek özelliklere sahip. Bu bağlamda mimari portfolyo öğelerinizi gönderip gerekli bilgilerinizi başvuru esnasında göndermeden önce bunları da yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Yıllık 37.000 – 45.000 Sterlin maaş ile adı gizli tutulan Londra Mimarlık Ofisinde çalışmak için bu bağlantıdaki ilan detaylarını inceleyebilirsiniz. Bugün itibariyle kurlar göz önüne alındığında aylık yaklaşık 22.000 TL gibi bir rakam çıkıyor. Bir mimarlık ofisi ne kadar para kazanır? sorusuna yanıt verdiğimiz yazıda bu rakamların ortalama bir mimarlık ofisi sahibi tarafından kazanıldığını paylaşmıştık.

Son olarak bu ilan ; ARB Veya RIBA üyesi olmanızı zorunlu tutan bu ilan, tasarım becerinize ve özgüven sahibi olmanıza odaklanırken ArchiCAD bilme zorunluluğu sunuyor.

Yıllık 62.000 Sterlin Maaş vaadeden Londra Mimar iş ilanı

House Of Commons tarafından yayımlanan bu Londra Mimar İş ilanı ise maaş baremi olarak yıllık 49.500 – 62.000 sterlin maaş vadediyor.

Gayrimenkul ve satış sektöründe gözünüz varsa bu ilan size uygun olabilir. Ancak sağlamanızı beklediği yeterlilikler konusunda oldukça iddialı şeyler söylediklerini farkedebilirsiniz. İş ünvanı olarak tasarım müdürü statüsünü belirten firmanın ARB yeterlilikleri beklentisi de bulunmakta.

Londra’da RIBA garantisiyle mimar olarak çalışmak istiyorsanız bu sayfadaki mimar iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Son olarak yine RIBA ilanlar sayfasında rastladığım aşağıdaki yıllık maaş çizelgesi de göz atabilecekleriniz arasında dikkat çekenlerden.. Yurtdışında mimarlık iş ilanları ve mimar maaşları hakkında fikir edinmenize fayda sağlayacaktır.

mimar maaşları yurtdışı

Yurtdışında mimarlık deneyimi hakkında düşünceleriniz neler? Dünyaca ünlü mimarlar ve mimarlık ofislerinde çalışma deneyimi için ne düşünüyor sunuz?

Reklam
1 Yorum

1 Yorum

  1. Emel Architect

    11/05/2018 paylaşım zamanı 19:49

    İnsanlar neler kazanıyor bee diye iç çektim. Neredeyse her alanda gelişmiş ülkelerden geriyiz maalesef :/

Bir Cevap Yazın

Dünya

Türk Mimarların Mars Kolonisi halk ödülüne layık görüldü

Güncelleme:

Tarih:

Türk Mimarların Mars Kolonisi mimari proje tasarım fikri , bundan yaklaşık 2 ay kadar önce Türkiye ve Dünya’da ilk defa mimarihaber.net‘te paylaşılmıştı.

Peyzaj Mimarı Sunay Erdem ve ekibi tarafından geliştirilen projenin görselleri, tasarım konsepti ve fikirler arasındaki bağlam ilişkisini sizlerle paylaşmıştık.

Ödülün haberini ilk duyuran olamadık ama yarışmadan zaferle ayrılan ünlü mimarın başarısıyla ilgili görüşlerini sizlerle bu yazıda paylaşacağız.

Türk Mimarların Mars Kolonisi projesi hakkında düşünceleri

” Yeryüzünün nerdeyse her kıtasında proje tasarlayınca (5 kıta) Mars Gezegeni için proje tasarlamak heyecan uyandırdı. Öncelikle Mars’taki koşulları inceledik, farklı bir gezegen, farklı atmosfer, yerçekim vs vs.. Yapacağımız yaşam birimlerinin başta kolay inşaa edilebilir olması gerektiğini  anladık.

Mars’ta kolay bulunan malzemeden olması gerekir, aynen ilk insanların hayatta kalmaları için yaptıkları barınaklar gibi. Mağara yapamayacağımıza göre(oksijen yok), kapalı mekanı en basit formda tasarlamamaız gerekiyordu. Piramid formu aklımıza geldi, statik açıdan en kolay struktür.

Piramidi kaplayan malzemeyi de Mars’ın özkaynağı yeraltı buz(şeffaf) tabakasından elde ettik, ve böylece Piramidal Şehir ortaya çıktı. Farklı bir deneyim oldu bizim için. Projenin başarılı da bulunması bizi ayrıca mutlu etti. ”

Türk Mimarların Mars Kolonisi projesini hatırlamak ya da henüz tanışmadıysanız sizi aşağıdaki yazıya davet ediyoruz;

Devamını oku

Dünya

Suudi Arabistan 1 yıl içerisinde Katar’ı adaya dönüştürecek

Güncelleme:

Tarih:

Suudi Arabistan Katar’ı yakın bir gelecekte adaya dönüştüreceğini duyurdu.Detaylar ve mega yatırım projesi hakkında detaylar haberimizin devamında..

Mega yatırımların ve dev bütçeli projelerin öncü ülkelerinden biri olan Suudi Arabistan, özellikle Arap yarım adasındaki projeleri ile Dünya gündemine gelmeyi başarmış durumda.

Suudi Arabistan’ın Mekke gazetesinde yer alan habere göre, Kraliyet Müsteşarı Suud el-Kahtani, Selva Kanalı projesinde tekliflerin sunulması için son günün gelecek pazartesi olduğunu açıkladı.

Katar’ın adaya dönüşümü 1 yıl içerisinde tamamlanacak

Bu projenin uygulanması için uluslararası 5 şirketten teklif alınırken, ihaleyi kazanan şirket yada konsorsiyum, tekliflerin son sunulma tarihinden itibaren 90 gün içerisinde duyurulacak.

Gazetenin haberine göre, söz konusu proje 1 yıl içinde tamamlanacak.

Kahtani, Twitter hesabından ise “Selva Kanalı’nın hafriyatı başlıyor” etiketiyle yayımlanan “Katar devletini bir adaya dönüştüren mükemmel projeden dolayı Suud halkına tebrikler” paylaşımını kendi hesabından yeniden yayımladı.  Daha önce de benzeri paylaşımları yapan Kahtani, şu ifadeleri kullanmıştı:  “Katar, Suudi Arabistan‘a ait askeri üssün bulunduğu Selva Adası’nın bir parçası olacak. Tarih de bir zamanlar o topraklarda bir ülkenin olduğunu hatırlayacak. Selva Adası’nı oluşturma kararı, uluslararası hukuka aykırı mıdır, Suudi Arabistan‘ın orada bir askeri üs kurma hakkı var mıdır, nükleer reaktörünü ve nükleer reaktör atıklarını oraya atma hakkına sahip midir? Tabii ki yüzde 10 bin hakkı vardır. Bu egemenliktir ey sadece egemenliğin ismini bilenler.”

Suudi Arabistan’da internet üzerinden yayın yapan “Sabq” gazetesi geçen nisan ayında yayımladığı haberde, Suudi Arabistan’ın, Katar ile arasındaki 60 kilometrelik tek kara sınırında kanal inşa etmek için tam teşekküllü bir turizm projesi üzerinde çalıştığı iddiasında bulunmuştu.

 

Devamını oku
ReklamReklam