Sosyal medya'da takip edin!
X

Dekorasyon

Mimarlara özel yaratıcı anneler günü hediyesi fikirleri

Güncelleme:

Tarih:

Mimar anneye ne hediye alınır? Malumunuz anneler günü hayatımızda en değerli varlık olan annelerimiz için 365 günün sadece birinde özel bir gün olarak bilinir. Sadece bir günü onlara atfetmek ne derece doğru bilemiyorum ama bazen sıra dışı hediye fikirleri için yaratıcı örnekler inceleme ihtiyacı duyabilirsiniz.

İşte tam da bu noktada mimar anneye ne hediye alınır? Sorusuna özel olarak sizlere bir kaç öneride bulunacağım. Gerçi hoş biraz geç oldu bu paylaşım ama en azından sonraki yıllar için aklınızda rezerv pozisyonda kalması faydalı olacaktır.

Mimarlara ne hediye alınır? Sorusu için de geçerli olacak bu maddeler son derece efektif örnekleri derlediğimiz listeden incelenebilir. Hazırsanız başlayalım.

Farklı ve ilginç hediye fikirleri, sevdiklerimizi mutlu etmek ve onlara sürpriz yapmak her baba yiğidin harcı değildir. Bunun maddiyatla uzaktan yakından ilgisi olmasa da , biraz sevdiklerinize vakit ayırmak onlara verilebilecek en güzel hediyelerden biridir.

 

Mimari temalı yüzük ve takıları satın alabileceğiniz linkler

Endüstriyel tasarım örnekleri meraklıları için oldukça kreatif fikirleri barındırmakta.Tasarımcılarının sektörlere göre özelleştirilmiş ihtiyaçları ürüne dönüştürdükleri tasarımlar gerçek manada zihin açıcı ve bir o kadar da amaca hizmet eden türden. Endüstriyel tasarımlar her tasarımcıyı kendisine bağlayan farklı özelliklere sahip olabiliyor.Örneğin bazen bir vazo, bir vitrin süsü ya da biblo..Bir kitaplık, bir sandalye ve daha fazlası..

Her zaman romantik bir akşam yemeği yemeye ya da birlikte kahve içmeye vaktiniz olmayabilir. Bu noktada yaratıcı ve son derece duygusal hediyeler ile gönlünü kazanmak en azından ‘unutmamış’ dedirtmek çok önemlidir.

Bazı ilgi çekici sempatik ve bir o kadar tatlı anneler günü hediyesi fikirleri;

  • Çiçeğe hiç bir kadın hayır demez..Hele de böyle çiçek hediyesi örneklerini hediye olarak sunduğunuzda..

anneler günü hediye fikirleri

Boyutuna göre biraz pahalı gelebilir ama çiçeksepeti gibi kurumsal sitelerden bu gibi örnekleri satın alabilirsiniz.

Minyatür Bahçeler olarak geçen bu el yapımı ürün;  “Canlı bitkiler” ve ahşap mobilyalarla oluşturulur. Bahçe, 13 cm çapında / 6 cm yüksekliğinde beyaz seramik kapta Haworthia – Sukulent bitkisi ile hazırlanır. Bahçede, el yapımı beyaz ahşap bank, el yapımı mantar figürü ve el yapımı minik kuzucuk yer alır. Bahçede ayrıca üzerinde “Best Mom Ever” (Dünyanın En İyi Annesi) yazılı ahşap tabela vardır ve hediye kutusunda teslim edilir. Bakım : Minyatür bitki canlıdır. Bol gün ışığı alan iç mekanlar için uygundur.

Her sene Mayıs Ayının 2. haftası pazar günü kutlanan anneler günü için hediyeniz yoksa bazen samimi ve içten bir yaklaşımla uzaktaysanız onu aramak bile yeterli gelebilir.

Mimar anneye ne hediye alınır? ya da ilginç hediye fikirleri 2018 başlıklı bu yazımızda özel günler için özel hediye arayanlara güzel tavsiyelerde bulunduk. Anneler günü hediye fikirleri için sizin aklınıza gelenler neler? Mimar anneye ne hediye alınır?

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Dekorasyon

Agatha Christie en ünlü polisiye kitaplarını bu dairede yazdı

Güncelleme:

Tarih:

Agatha Christie en ünlü polisiye kitaplarını Londra Chelsea’de bulunan bu mütevazi sayılabilecek apartman dairesinde yazdı.İşte evin görselleri..

Kitap okumayı sevenler için özellikle polisiye tutkunlarının adını çok iyi bildiği yazar Agatha Christie , en ünlü kitaplarını bu evde yazdı.

Londra, Chelsea’de bulunan evin günümüz koşullarına göre yenilenip biraz dekorasyon dokunuşlarıyla yaklaşık 15 milyon türk lirasına satışa sunulan evi haliyle satılmak için de çok beklememiş.

Ömrünün 30 yıla yakın bir bölümünü bu apartman dairesinde geçiren Christie, her dönem için en çok okunanlar listesine girmeyi başarmıştı.

Agatha Christie Evi iç tasarım özellikleri

İşinde başarılı insanların en önemli ilham kaynağı kendi hayatlarıdır mottosuna uygun şekilde yazarın hayatına dair ipuçları elde edebileceğiniz bu apartman dairesinin her yıl yüzlerce ziyaretçisi oluyor.

Bu durumu fırsat bilen girişimciler evi satın alıp onararak 4.1 Milyon Dolar gibi bir rakama satışa çıkarıyor.Geçtiğimiz sene satılan evin iç dokunuşları da oldukça heyecan verici.

Dekorasyonuna göz attığımızda ise soluk renklerin hakim olduğu, sürdürülebilir tasarım dikkat çekiyor.

En önemli eserleri ve okuma listesi tavsiyesi

Polisiye romanın klasiklerine imza atmış İngiliz yazarlardan biri olan Agatha Christie, Birinci Dünya Savaşı‘nı görmüş ve o sırada hemşire olarak hizmet vermiştir. Onlarca polisiye romanı kaleme almış olan ünlü yazarın her kitabı büyük ilgi ile okunmuştur. Önemli eserleri arasında şunlar yer almaktadır;

  • Ölüm Sessiz Geldi (The Mysterious Affair at Styles, 1920)
  • Kahverengi Elbiseli Adam (The Man in the Brown Suit, 1924)
  • Köşkteki Cinayet (The Secret of Chimneys, 1925)
  • Gece Gelen Ölüm (Murder in Mesopotamia, 1936)
  • Ölüm Oyunu (Evil Under the Sun, 1941)
  • Cinayet İlanı (A Murder is Announced, 1950)
  • Üç Yanlış Üç Ceset (Hickory Dickory Dock also Hickory Dickory Death, 1955)
  • Üçüncü Kız (Third Girl, 1966)
  • Ölüm Meleği (Nemesis, 1971)

Yazarın hayatına dair görüşleriniz ne? Evi hakkında düşüncelerinizi de yorum kısmından iletebilirsiniz..

Not:Bu yazı mimarihaber.net takipçilerinden Sema Özbey tarafından gönderilmiş olup, siz de paylaşmak istediğiniz içerikleri mimarihabernet @ gmail .com adresine mail olarak gönderebilirsiniz.

Devamını oku

Dekorasyon

Londra Tasarım Festivali’nde 8 farklı mutfak tasarımı

Güncelleme:

Tarih:

Bu yıl ki Londra tasarım festivali’nde gerçekleştirilen bir sergi ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekti.KitchenAid Firmasının davetlisi olarak 8 farklı tasarımcı ve mimar tarafından gerçekleştirilen tasarımlar sıradışı çizgileriyle geleceğin mutfak mekanlarına ışık tutar nitelikte.

Matalie Crasset, Ellen Bernhardt ve Paola Vella ve Kensaku Oshiro‘nun da aralarında bulunduğu sekiz mimar ve tasarımcı, KitchenAid tarafından gelecekteki mutfak kavramlarını yorumladı.Tasarımlar 22 Eylül tarihine kadar Food Kitchen Lab Serious Exhibition‘da gezilebilecek.

Tasarımlarda birbirinden farklı konsept ve tasarım anlayışları dikkat çekerken, özellikle mutfak mekanına yönelik farklı kullanım amaçlarının da tasarımlarda fazlaca denendiği gözlemlendi.

İtalyan mimar Victor Vasilev tarafından tasarlanan mutfak farklı iki mekan arasında kurduğu yapısal ilişki ile en fazla beğenilen modellerden biri oldu.

Londra Tasarım Festivali‘ine yönelik haberleri paylaşmaya devam edeceğiz.Bizi takip edin..

Devamını oku
ReklamReklam