Sosyal medya'da takip edin!
X

Popüler sanat

Dekoratif ve minyatür 3 boyutlu ahşap oyma çalışmaları

Güncelleme:

Tarih:

Minyatür eşya yapımı için gerçekten harika bir dekoratif ürün örneğini sizlerle paylaştık. Son derece etkili bir çizim yeteneği ve ortaya çıkan inanılmaz ürünler haberimizde..

Luke O’Sullivan 3 boyutlu mimari objeler geliştirerek hayatını kazanan bir sanatçı. Yaptığı ürünlerin taklit edilmesi son derece zor, hayranlık uyandırıcı ve bir o kadar dekoratif olduğunu ilk bakışta hemen anlayabiliyoruz.

Minyatür eşya yapımı konusuna ilgi duyanlar için dikkat çekici bir örnek olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tasarımlarda sanatçının farklı boyutlara olan arayışları da anlaşılabiliyor.. Yer altı ile yer yüzü şeklinde iki ayrım bariz şekilde vurgulanmış.

Ahşap ve hayal gücünü buluşturan duvar minyatürleri

mimari minyatur ornekleri

Bu ilginç ürünleri , Nintendo animasyonlarından ilham alarak tasarladığını söyleyen sanatçının son çalışmaları gerçekten incelenesi. İlginç sanatsal tasarımlar ve sanat üretimleri için popüler sanat kategorisinde benzer şeyleri zaten paylaşıyoruz ama bunun gibisi pek yok..

Minyatür eşya yapımı alanına yönelecek ya da hobi olarak bu uğraşıya dönecek olanlar için ilham dolu örnekleri paylaştık. Bu tip minyatür oyuncaklara, kendin yap uğraşılarına odaklanmayı düşünenleriniz var mı?

Yalnız herşey bi kenara dursun, sanatın her dalı içerisine mimarlığın yer alması gerçekten harika..

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Popüler sanat

Alman sanatçı apartmanlardan esinlenerek guguklu saat tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Duvar saati tasarımları klasik ve alışılageldik modellerden oluşmakta.. Pek çok alışveriş sitesinde de hep birbirinin aynısı ürünler dikkatinizi çekmiştir. İşte bu haberde paylaşacağımız duvar saatleri guguklu modelleri için son derece ilham verici.

Almanya merkezli multi disipliner sanatçı Guido Zimmermann Almanların ikonik guguklu saatini yeniden yorumladı. Günlerini alan bu ilginç dekoratif ürünleri tasarlarken kent yaşamının alışılageldik yüzleri olan apartmanları dramatize eden bir tavır ile sembolize etmeyi tercih etmiş.

Frankurt görsel sanatlar akademisi mezunu sanatçının bu ürünleri pazarlamak gibi bir gayesi yok. Geliştirdiği dekoratif ürünlerin geniş sanatsal tasarımlarla dolu portfolyosunda önemli bir yere sahip olması ve insanlar tarafından beğenilmesi onun için en büyük kazanç.

Zimmermann, Brutalist mimar Ernő Goldfinger ve Bauhaus ekolünün önemli isimlerinden Marcel Breuer‘in bilindik eserlerini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Apartmanlardan ilham alarak tasarlanan duvar saati tasarımları

Cuckoo Blocks adını verdiği bu ilginç guguklu duvar saatlerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Yakın çekim fotoğraflara dikkatli baktığınızda apartmanların kavlayan boyaları, pütürlü yüzeyleri ve pencerelerden içerinin görünmesi hissiyatı son derece hassas uğraşılar neticesinde tamamlanmış.

Hatta uydu antenleri, perdeler klasik apartman girişleri de ürünlerde işlenmiş. Duvar saati tasarımları konusuna ilgi duyanlar ve dekorasyon meraklıları için böylesine sıra dışı ürünleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Tasarımlar hakkında siz ne düşünüyor sunuz?

Devamını oku

Popüler sanat

Bunu da yaptılar; Legolarla Dünya’nın en büyük kiraz ağacı!

Güncelleme:

Tarih:

Legolarla ağaç yaptılar.. Japonlar farklı sanat alanlarında ürettikleri kreatif üretimler ile son zamanlarda fazlaca gündeme geldiler. İşte onlardan biri daha..

Japon sanatçılar Legolarla neler yapılabilir? Lego kullanarak yapılabilecekler, legolarla yapılan ilginç maketler, legolarla ilginç minyatürler kategorisi için legolarla kiraz ağacı yaparak tarihe geçti.

90’lı yılların başından bu yana, legolarla oynayarak büyüyen çocukların zeka gelişimleri ve okul yaşamlarında son derece fark yarattıkları biliniyor.

Legoların sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de ilginç üretimlere malzeme olduğu bir başka gerçek.

legolarla-agac

İşte Japonya’dan Legolarla kiraz ağacı

Japonların farklı uğrak mekanlarına olan ilgisi de dikkat çekici. Japonya Legoland adında tematik bir park inşa ederek bu legolarla kiraz ağacını orada sergiliyor.

DailyNews sitesinin haberine göre tamı tamına 881.470 adet lego parçası kullanılarak yapılan bu ağaç maketi gerçek ölçülerde.. Üstelik yapımı 6500 saatten fazla sürmüş.

 

Devamını oku
ReklamReklam
Paylaş: