Sosyal medya'da takip edin!
X

Tasarımlar

Evdeki İşinizi Kolaylaştıracak 5 Ev Robotu!

Güncelleme:

Tarih:

Günümüzün büyük bir bölümünü evde geçirdiğimizi düşünürsek bu kadar ilerlemiş teknoloji zamanında neden bir robotla işlerimizi kolaylaştırmıyoruz? Bunu yapabileceğimiz yılların çok ileride olmadığını sizlerde bizim gibi düşünüyor olmalısınız. Uzaya kadar uzanan hedeflerin olduğunu biliyoruz.

Artık bir çok şirket çalışmalarını bu yönde geliştirmekle meşgul durumda. Bu şirketler bazı robotik sistemler geliştirdi. Evet Evdeki İşinizi Kolaylaştıracak 5 Ev Robotunu sizlerle paylaşmak istedik.Gelin beraber göz atalım.

İŞTE 5 EV ROBOT SİSTEMİ!

1-HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürgeniz

Kullanımı pratik olan bu ürünle kumandasındaki yön tuşlarını kullanarak da süpürtme yaptırabiliyorsunuz. ancak en önemlisi kendiliğinden de evin içinde süpürme yapabiliyor olması. Sesi de oldukça az olan bir ürün. Şık ve estetik tasarımı olan bu ürün çok kullanılacağa benziyor.

2-CİROS Yemek Yapan Ev Robotunuz

Güney Koreli araştırmacılar yepyeni bir robot geliştirdiler. Artık evlerde karnımızın acıktığında dışarıya çıkmadan yada siparişi dışarıdan vermeden lezzetli ve kendi damak tadımıza uygun yemekleri yapabilen robotunuz olabilir. Aynı zamanda basit ev işleride yapabiliyor. Tamda her eve lazım bir robot.

3-ROBOTBASE Akıllı Ev Görevliniz

Bu akıllı ev robotu size kişisel ev asistanınız olma özelliği tanımlıyor. Aynı zamanda üzerindeki kamera sayesinde sizlere bir güvenlik elemanı hizmeti de veriyor. Bunların yanında akşamları çocuklarınıza ekranında görsellikte bulunan bir masal kitabı gibi çocuklarınıza iyi geceler masalları anlatabiliyor. Sıcaklık sensörü, nem sensörü sayesinde eviniz için sizlere önerilerde veriyor. Anlayacağınız sizleri çok seviyor.

4-PİLLO Aile Sağlık Robotunuz

Evet özellikle maalesef çok ilaç kullanmak zorunda olan aileler için ilaçlarını takip etmelerine yardımcı olacak. Bu robot ilaçlarınızı takip eder ve sizleri bittiğinde uyarmakla kalmaz bir de sizin yerinize sipariş dahi verebiliyor.Doğru ilacı doğru kişiye vermek için yüzünüzü ve sesinizi tanıyabiliyor. Sağlıkla ilgilide bir çok sorunuza cevap verebilme özelliğiyle de annelerimizin işini baya kolaylaştıracak gibi duruyor.

5-JİBO Evinizin Muhabbet Robotu

MİT Robot bilimci olan Cynthaia Breazeal’ın üretmiş olduğu bir sosyal medya robotu dur. Acıktığınız zaman sizin için yemek siparişi verebilir. Mesajlaşmayı kolaylaştırarak sizin yerinize kopamadığınız mesaj muhabbetlerinizden sizlerin başka işlerde yaparken devam etmenize yardımcı olabiliyor. arkadaşınızın Jibo’su sizinkiyle muhabbet bile edebiliyor. Yani tam bir muhabbet robotunuz olabiliyor.

 

 

 

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

İç Mimari

İç Mimar Nedir? İç Mimarlar Ne İş Yapar? İç Mimar Bina İnşa Eder Mi?

Güncelleme:

Tarih:

Yazar

İç Mimar Nedir?

“İç Mimarlık, kesinlikle uzun bir yol kat etti. Mesleğe İç Mekan Tasarımı olarak evirilmeden önce başlangıçta İç Dekorasyon olarak tanınıyordu. İç Tasarım profesyonelleri hala dekorasyon ve tasarım danışmanlığı sağlıyor, ancak iş sorumlulukları artık daha fazla” teknik ” Teknik çizim, bina teknolojisi ve hizmetleri, malzeme ve bina kaplama teknolojisi ve mobilya detaylandırma olarak ilerlemiş durumda.

İç tasarımda mimariyle ilgili konuların anlaşılması ihtiyacı İç Mimarlık alanını doğurmuştur. İç Mimarlık, bir konut veya ticari binanın iç mekanlarının planlanmasını ve detaylandırılmasını içerir. Bu, mekân planlaması ve yaratımını vurgulayarak etkinliği en üst düzeye çıkarmaktır. Mekânın sadece iyi görünmesi gerekmediği gibi, aynı zamanda işlevsel olması gerekir. Yenilikçi tasarımlar, daha rahat, verimli ve güvenli bir şekilde yaşamamızı ve çalışmamızı sağlar; hepsi estetik açıdan tatmin edici bir ortamda.

Peki, iç mimarlık mezunlarının işgücüne katıldıklarında tam olarak ne yapıyorlar? Alan tahsisini, trafik akışını ve ayrıca inşaat hizmetleri, doğrama (ahşap işleri) ve aydınlatma konularında mühendislerle çalışmayı planlıyorlar. Bu, çekici ve canlı mekanlar yaratmak için malzeme, mobilya, bitirme, bağlantı parçaları ve sanat eserlerinin seçimine ek olarak. Ayrıca, bir binanın iç yapısının, mevcut alanlara yeniden yer vermek yerine, mühendislerin yardımlarıyla modifikasyonunu düşünmek üzere eğitilmişlerdir. ”

İç Mimar Bina İnşa Etmeyi Biliyor Mu?

Mimarlar bir binanın sakinlerinin sağlığını, refahını ve güvenliğini korumakla yükümlüdür, bu yüzden mimarın inşaat bilgisine sahip olması kesinlikle gereklidir. İnşaat bilgisi olmayan bir bina tasarlayan kişi sanatçı veya tasarımcıdır; onlar bir mimar değiller. Bir mimar, bir binanın tasarım, yürütme ve başarılı bir şekilde tamamlanmasından sorumludur.

Bununla birlikte, ilkel bir yapının ötesindeki bir yapının, tek bir mimarın kendileri tarafından üstlenilmesi ya da tamamen anlaşılması için çok fazla olduğu unutulmamalıdır. Bazen bilgi eksiklikleri vardır ve tasarımını tamamıyla güvenli ve başarılı bir şekilde yürütmek için diğer mimarlar ve mühendislerle işbirliği yapar. İç mimarlar bu eğitimleri almadıkları için aslında bir bina inşa etmeyi biliyor mu soruna tabiki biliyorlar. Fakat yetkileri bunun için kısıtlı 2 3 katlı müstakil yapılarda yetkiye sahipler.

İç mimarlar sizlerin de anladığı gibi eğitimleri en az mimarlar kadar zordur. Mimarlar ile eğitimlerinin arasında bazı farklılıklar vardır. Bunlar bir mimarın aldığı eğitim ve iç mimarın aldığı eğitimin farklı olmasının nedeni yukarı da yazdığımız yazıda sizler kendiniz yorumunu bularak cevaplayabilirsiniz. Ya da yorum kısmında yazabilirsiniz.

Devamını oku

Mimari

İnşaat mühendisi ve mimar arasındaki fark nedir?

Güncelleme:

Tarih:

Yazar

İnşaat mühendisi ve mimar arasındaki fark nedir?

Hem inşaat mühendisleri hem de mimarlar, yapıları planlamak ve tasarlamak için çalışıyorlar. Bununla birlikte, bir inşaat mühendisi, yapının güvende olacağından ve her gün ve aşırı koşullara dayanabileceğinden emin olmaya odaklanırken, mimar, yapısal çalışmanın estetiğine odaklanmanın yanı sıra, görünüm, his ve işlevsellik üzerinde yoğunlaşacaktır.

İnşaat mühendisi, mimarın yarattığı tasarımın yapısal bütünlüğünü analiz edecek ve değerlendirecek ve mimarın vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için değişiklikler / modifikasyonlar önererek inşaat tasarımını mümkün kılacak yollar bulmaktadır.

İnşaat mühendisleri ve mimarlar çoğu zaman birbirleriyle çalışır, çünkü çalışmaları bazen üst üste gelir. İki meslek arasında iyi bir çalışma ilişkisi, inşaat işini daha etkili ve başarılı hale getirecektir.

Bir mimar ve mimari tasarımcı arasındaki fark nedir?

Bir mimar, sınavını geçen bir lisanslı profesyoneldir – NCARB (Ulusal Ulusal Kayıt Kurulları Konseyi) tarafından yönetilen çok titiz bir bölüm okumuştur. Bu sınav mimarlara avukatlara sınavının önemli olduğunu anımsatır. Bir mimari tasarımcı lisanslı bir mimar değildir ve bölümün üniversitesini okumamıştır.

Not: bir mimarlık tasarımcısı, tescil sınavını geçmiş ve lisanslı bir mimar olan bir tasarım mimarı ile karıştırılmamalıdır ancak sadece bir projenin tasarım yönüyle ilgilenmeyi seçer ve başka bir mimarı yapıların sonuyla ilgilenir.

Devamını oku
ReklamReklam