Sosyal medya'da takip edin!
X

Dekorasyon

Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri | Dekorasyon Fikirleri

Güncelleme:

Tarih:

Küçük Evler İçin Fonksiyonel ve Kullanışlı Dekorasyon Fikirleri

Küçük ev ve dairelerinizi doğru dekorasyon ve tasarım ile inanılmaz güzel ve fonksiyonel yapabilirsiniz. Eşyaların tasarımını ve onları iyi dekore etmek bu konuda en önemli noktadır.Sizler de küçük bir eve sahipseniz bu dekorasyon fikirleri tam sizler için hazırlanmış.

Küçük Ev Dekorasyon Fikirleri

Bu ufak dokunuşlarla küçük daireleri daha kullanışlı ve şık gösterebilirsiniz. Küçük evlerin, salonların, oturma odalarının daha büyük görünmesini sağlayabilmeniz için bazı dekorasyon hilelerini kullanmak ve kesmek gerekir. Duvara monte raflar ve tv üniteleri, davara bitişik açılır yatak ve kanepeler, açılır kapanır masa gibi eşyalar işinize yarayabilir.

Açık renk kullanımı da küçük mekanların daha ferah ve rahat göstermesine katkı sağlar. Küçük mekanlar için eşya seçiminde dikkatli olmak gerekmektedir. Gereğinden büyük eşyalar mekanları küçülterek hareket kabiliyetini sınırlar. Bu nedenle eşya seçimini yapmadan önce mekanın özelliklerini iyi bilmek ve bilinçli hareket etmek en doğru davranış olacaktır.

Küçük Ev Dekorasyonu

Aşağıdaki fotoğraflarda size küçük evler ve daireler için bazı fikirler sunuyoruz. Burada küçük bir dairede alanınızı süslemek için nasıl tasarlamanız ve nasıl dekore etmelisiniz buna göre fikirler bulabilirsiniz. Resimleri kontrol edin ve küçük bir evde mükemmel oturma odası, mutfak, yatak odası tasarımı ve dekoru için ilham bulabilirsiniz. Sizler için en güzel modelleri bir araya getirmeye çalıştık.

Sizler de fikirlerinizi yorumlarda paylaşıp bizlere destek olabilirsiniz…

Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Dekorasyon

Eviniz İçin Müthiş Ahşap Parke Modelleri

Güncelleme:

Tarih:

Yazar

Evlerimiz için ahşap vazgeçilmez bir döşeme malzemesidir.Eviniz İçin Müthiş Ahşap Parke Modelleri sizler için hazırladığımız yazımızda en güzel anlatımıyla beraber fikirlerinizi genişletecek. Farklı fikirlerden müthiş ahşap modellerine sahip olacaksınız.

Ahşap Zeminde Seçim

Ahşap zemin seçiminde renk ve doku olarak birçok seçeneğiniz vardır. Aşağıdaki sizler için ilham alabileceğiniz bazı görseller hazırladık. Bizim ahşap parke ilham fikirlerimiz arasında, parke renkleri, modern parkeler, vintage parkeleri ile tarzınıza ve ev dekorasyonunuza en uygun modelleri seçebilirsiniz. Ev dekorasyonunda parke ve laminat seçenekleri ile sizde eviniz için en doğru döşemeyi  bulun. Yaşam tarzınıza uyacak ve uzun yıllar kullanışlı bir ahşap döşeme  istemiyorsanız ayrıntılı bütçe araştırması yapmanız gerektirir.

Doğru Ahşap Seçimi

Doğru ahşap seçimi ile sağlıklı ve görsel bir döşeme malzemesi seçmekle kalmayıp uzun yıllar kullanışlı malzemeniz ile ekonomik bütçenize de katkıda bulunmuş olursunuz.. Ahşap parke seçenekleri farklı kalınlıklarda ve boyutlardadır. Ahşabı döşeyeceğiniz mekanın özelliklerine göre en doğru seçimi yapmanız gerekmektedir. Ahşap döşemesi aynı zamanda ince bir işçilik gerektirdiğinden ustanızı seçerken de dikkat etmenizi öneririz.

Aynı zamanda ısı olarak o ayaklarınızı çok sıcak tutması açısından bir oturma odası için en iyi seçimdir. Gerçek bir ahşap sessiz bir seçimdir, üstünde yürürken rahatsız edici gıcırtılar duymazsınız. Banyo ve mutfak gibi sıcaklığın büyük değişiklikler gösterdiği ıslak veya nemli olan odalarda ahşap döşemelerden kaçının.  Laminat parke de artık ahşap döşeme gibi görünüyor, ama daha uygun bir fiyata geliyor.

Beyaz Ahşap Nasıl Olur?

Beyaz ahşap dekorasyonu ile ev dekorasyonunuzda modern ve sofistike bir hava yakalayabilirsiniz.

Çok güneş alan mekanlarda koyu renk ahşap parke seçerek daha modern bir görsellik yakalayabilirsiniz.

Parlak beyaz ahşap döşemeler 2019 dekorasyon trendlerinde daha popüler ve daha ferah, iç açıcı yaşam alanları sunuyor…

Devamını oku

Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Renk Seçiminin Önemi

Güncelleme:

Tarih:

Yazar

Ev Dekorasyonunda Renk Seçiminin Önemi Dekorasyon Fikirleri

 Ev dekorasyonunda uygun renk kullanımı estetik açısından her evde olması gereken önemli bir detaydır. Doğanın eşsiz güzellikteki renklerini unutmadan  tutku dolu renk uyumları ile sizde evinize sıcaklık ve canlılık katabilirsiniz. Sadece siyah  ve beyaz renkler ile evlerimizi dekore edersek durgun ve sakin bir atmosfer oluştururuz. Bu yüzden en azından renkli bir kaç aksesuar ile de evlerimizin donukluğunu kırıp daha canlı bir atmosfer oluşturabiliriz.

Modern Fikirler

Sizler için seçtiğimiz, evinize daha hayat getirecek ilham verici renkler ile uyumlu ev dekorasyon modellerinde basitlik, temiz çizgiler ve hatta minimalist modern ev dekorasyon modellerini görebilirsiniz. Mevcut olan renkleri kullanarak canlı renk dokunuşlar ile evinizi canlandırabilirsiniz.

Modern yaşamın ev dekorasyonunda; parlak ışık birden fazla pencerelerden ev içine gelmelidir, ancak tavan ve oda yüksekliği eklemek dikey kıvrımları olan basit kullanımlı, nötr renk perdeler ile ekleniyor.

Evinize nötr renkler hakim ise, evinize hayat getirecek derin bordo veya daha zengin gösterecek karamel renkli deri detaylar mükemmel bir seçim olabilir.

Kadife dokulu kabartmalı renkli yastıklarda evinize renk vermek için iyi bir seçimdir. Ayrıca, renkler ile doğal malzeme kullanımı ev dekorasyonunuz da daha sıcak ve saran canlılık duygusu vermek için kullanılabilir.

Büyük beyaz odaları genç ve dinamik tutacak patlak renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Belki de en önemlisi, oturma odasındaki vurgu veren duvarlardır. Değişen genişlikte parlak renkli şeritler ve renklerin çeşitliliği herhangi bir noktadan bile daha modern ve hoş görünebilir. Renkli aksesuarlar , yeni mobilyalar ve halı gibi basit eşyalar ile ev dekorasyonunuzda uyumlu renkleri sağlayabilirsiniz.

 

Devamını oku
ReklamReklam