proje - yönetmelik

İmar affı başvurusunda iskan var mı sorusuna ne yanıt verilmelidir?

Güncelleme:

Tarih:

3 katlı binamızın zemin katına iskan belgesi alındıktan sonra projeye aykırılık yapılarak otopark meskene dahil edilmiş. Bu durum için imar barışından faydalanmak istiyorum. sorum şu ki; imar barışı başvurusunda iskan belgem geçersiz olarak düşünüp iskan belgesi yok seçeneğini mi yoksa var seçeneğini mi işaretlemem gerekir.

Editör Cevabı:

Şunu söyleyeyim eğer iskanınız var ise yok olarak işaretleme yaparsanız tespit edilmesi durumunda 2 yıla kadar hapis cezası alabilirsiniz. İmar affında yalan beyan ile yanlış beyan arasında oldukça uçurum farklar bulunmaktadır. İmar affı hakkında sorulan soruların neredeyse tamamına yakını aslında bilinen ya da en azından tahmin edilen cevabı herkesin bilmesine rağmen nasıl ifade edileceğine yönelik şüphelerin olmasıydı. Önerimiz iskan var olarak işaretlemeniz.

En Son Sorulan Sorular

Yeni Soru Sor!

1 Yorum

  1. Yusuf

    10/08/2018 paylaşım zamanı 12:43

    Bakanlığın 181 nolu hattını arayıp bilgi almak istediğimde telefona her çıkan yetkili ayrı bir şey söylüyor 🙂 mesela son görüşmemde iskan belgeniz artık geçersiz olduğundan yok seçeneğini işaretlemeniz gerekir dedi çevre şehircilik iş müdürlüğüne gittiğimde ordaki memur da aynı şeyi söylemişti. Ama daha öncesinde 181 hattında 3 ayrı kişi de var olarak işaretle demişti 🙂 belli ki bakanlık da ne yaptığından emin değil

Bir Cevap Yazın

ReklamReklam